Aptarimas:Kabala

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Archyvas


The Matrix[redaguoti vikitekstą]

Philip Berg The most famous (or infamous) of Ashlag’s indirect disciples is Rabbi Philip Berg (original Hebrew name: Feivel Gruberger). Berg was Brandwein’s son-in-law until his divorce. Berg created the Kabbalah Research Center, which by 2000 had expanded to 18 cities across the globe. Berg’s centers charge money for kabbalah lessons. Critics claim that Berg sells books at inflated prices using disciples as street peddlars. Berg has succeeded in penetrating Hollywood, gaining students such as Madonna, and influencing films such as "The Matrix". --Fivetrees 04:23, 11 Rugsėjo 2005 (EEST)

Dėkui, bet manau minėtas šaltinis turėtų kažkaip pagrįsti, ar tikrai Berg'as padarė įtaką šiam filmui. Tiktų žinutė the Matrix puslapyje ar kokiame nors interviu su prodiuseriais/režisieriais, kino studija. Beje čia grynai savo įdomumui klausiu, kadangi jau išsiaiškinome, kad tokių dalykų straipsnyje apskritai nereikia minėti. Juos būtų galima parašyti nebent atskirame straipsnyje apie Philip Berg. --Nomad 10:03, 11 Rugsėjo 2005 (EEST)

neutralumas[redaguoti vikitekstą]

Diskusija nuslopo jau prieš kur laiką - ar dar yra manančių, kad straipsnis neatitinka neutralumo kriterijų (neutral point of view)? Dirgela 14:16, 3 Rugsėjo 2006 (EEST)

Kol kas NPOV trūkumas ištaisytas pačiu grubiausiu būdu: prie tokio tipo sakinių pridėta "kabalos pasekėjų teigimu", "kabalistai mano, kad..." ir panašiai. Tačiau tiek to, iš bėdos tiks. --Nomad 03:21, 4 Rugsėjo 2006 (EEST)

p.s. kabala besidominčių garsenybių sąrašą siūlau išimti, kaip kad jau buvo aptarta. --Nomad 03:22, 4 Rugsėjo 2006 (EEST)

O kodėl va taip nepadarius?[redaguoti vikitekstą]

Aš siūlau sukurt du straipsnius. 1. Kabala (vart. fivetrees vizija) - šiame fivetrees galėtų pateikt savą kabalos versiją, o reikalavimai jam - viso labo nesikeikt, neneigt Holokausto, nekurstyt nuverst prezidento ir KUO DAUGIAU RAŠYT. Kad jo medžiagos būtų kuo informatyvesnės, reikėtų vis paklausti ko nors - bet ne implikuojant klaidą, o prašant tęsinio. Nes iš vartotojo fivetrees galima išgaut pirmarūšę informaciją apie Kabalą IŠ VIDAUS. Nabagas, jis gi UŽ MUS zubrina pasibaisėtinos apimties tekstus, parašytus net neindoeuropietiška kalba, o mes norim jį pažemint išvadindami šventąją Kabalą pseudomokslu. Nu?

O va 2 str. turėtų būti normalus, o ne vartotojo fivetrees asmeninis blog'as. Ten kas nors tegu surenka oficialiosios mokslinės bendrijos pažiūras į Kabalą. Pvz. žmogeliukas, parašęs bakalaurinį darbą, kuriame teigiama, kad Sefer Jecira autorius - patriarchas Abraomas, lėktų iš Universiteto tokiu greičiu, kad drauge paneigtų Einšteino išvadas dėl šviesos greičio viršutionės ribos. Visi akademiniai judaikos tyrinėtojai vienu balsu sako, kad Sefer Jecira yra mūsų eros pirmųjų šimtmečių klastotė. Mes ten taip ir rašytume: manoma, kad dokumentas parašytas pirmam-trečiam amžiuje (ar kada ten, neprisimenu tiksliai). Kartais tame str. "Kabala 2" truputį įgeltume fivetrees, kad jam būtų įdomiau ir jis ištrauktų kokios vertingesnės info.

O po to kieno nors meistriška ranka sukompiliuotų juos į vieną. Dabar man į galvą braunasi kažkoks terminas... na, mano projektą apibūdinantis... Gal paskui prisiminsiu.

Tai ką manot? Jums patiks, garantuoju. Plius sužinosit, kaip buvo kuriamas Talmudas.

Ačiū už dėmesį, gero niko niekaip nesugalvoju, o blogas parintų, todėl nepasirašysiu. Ai, čia gi IP fiksuoja, gal atseksit, kur mano post'ai. O tie žodžiai, kurių ieškojau, tokie: socialistinis lenktyniavimas. Sako ką nors?

Nelabai aišku ką siūlai, bet idėja duoti fivetrees Vikipedijoje kurti savo blogą yra nevykusi ir tikrai nebus realizuojama.--Dirgela 11:34, 2008 kovo 16 (EET)

Dėl angelo Racielio[redaguoti vikitekstą]

Raziel HaMalakh - angliška transkripcija, liet. k. ji svetima. Rašau ją tik dėl to, kad norintis galėtų susirast str. angliškoj vikipedijoj.

Paaiškink, Vestborai[redaguoti vikitekstą]

Kas yra "nepaaiškinami marazmai"?

Marazmais as laikiau "tarot kortu" lia,lia,lia.Nors pvsk. Astrologiniai zenklai aiskiai matomi. Vestoboras

Du klausimai.

  • 1. Ką reiškia "taro kortų lia lia"? Terminas "Taro kabala" buvo tekste iki mano redakcijų. Gal tu tiesiog neskaitei, nepastebėjai?
  • 2. Tu parašei "Astrologiniai planetų ženklai jas jungiančių takų sąsajos". Aš šitos frazės nesuprantu. jungiančių takų sąsajos?

--IP88.223.61.58 20:18, 2008 kovo 29 (EET)

Ten nera jokios nei maziausios tarot kortuuzuomenos tame pvskl. Vestoboras

Nu, čia daugmaž į pirmą klausimą. O į antrą? --IP88.223.61.58 20:26, 2008 kovo 29 (EET)

Dabartinė Vestboro versija tokia: "Astrologiniai planetų ženklai ir juos jungiančių takų sąsajos".

Vestborai, o kas yra takų sąsajos? Gal užtektų "takai" arba "sąsajos", kaip manai? --IP88.223.61.58 20:31, 2008 kovo 29 (EET)

Dabartinė Vestboro redakcija: "Astrologiniai planetų ženklai ir juos jungiantys takai".

Vestborai, o kam toks sakinys iš viso reikalingas? Jis juk tik pasako, kas tame paveiksliuke ir taip matosi. --IP88.223.61.58 20:39, 2008 kovo 29 (EET)

Gerai, o dabar gražinu savo pakeitimą. Jaučiuosi turįs teisę, nes:

  • Vienintelė Vestboro įvardinta priežastis - kad mano redakcijoj Sefirų medis buvo siejamas su Taro kortomis. Bet terminas "Taro kabala" (suprask - vakarietiškoji, Golden Dawn ir New Age'o) buvo iki manęs, tebėra tekste ir Vestborui nekliūva.
  • Vestboras ištrynė vienintelę priežastį, kodėl būtent tas paveiksliukas dėtinas į sk. "Kabala" - parodyti skirtumą tarp "Košer" ir "Taro" kabalos.
  • Vestboro redakcijos - galutinė taip pat - rodo nekompetenciją. Takai jungia ne "astrologinius simbolius", o sefiras.
  • Vestboras (tu, Vestborai) piktybiškai neargumentuoja.

Amen. --IP88.223.61.58 21:05, 2008 kovo 29 (EET)

Tai ko konkrečiai nereikia? Nebus argumentų - vėl atstatysiu. --IP88.223.61.58 22:35, 2008 kovo 29 (EET)

Tau blogai su galva IP88.223.61.58 nematai "tarot" k4ortu bet tau jos vaidenasi pvskl.Gal isidek tarot pavskl ir tada daryk ka nori,bet astrologini pvkl vadink astrologiniu. -- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo Vestboras (aptarimasindėlis)

Vestborai, prašom be asmeninių įžeidinėjimų nes būsite užblokuotas. * Hugo ¿díme? 22:45, 2008 kovo 29 (EET)

Nu. O kodėl ištrini antrą sakinį? --IP88.223.61.58 22:46, 2008 kovo 29 (EET)

Egzegezė[redaguoti vikitekstą]

Preziumuojame, kad egzegezė yra toks natūralus bendrinės kalbos žodis, kad visi skaitytojai ir taip jį žinos, vidinės nuorodos nebūtinos? --Nomad 22:08, 2008 birželio 3 (EEST)

Nedarome susiliejančių nuorodų ir neskaidome sąvokų darydami nuorodas: [[Tanachas|Tanacho]] [[egzegezė]] netinka, geriausiu atveju gali būti [[Tanacho egzegezė]] O kadangi straipsnio egzegezė nėra tai nedarome ir beprasmiškų nuorodų, kurios tarnauja tik teksto papuošimo spalvomis :) --Dirgela 07:03, 2008 birželio 4 (EEST)

smagu[redaguoti vikitekstą]

Šaunūs tiesiog čia administratoriai - kažkas jiems asmeniškai nepatiko, ir atmetė. Paaiškinti, žinoma, nieko nereikia. Hugo.arg 12:07, 31 rugpjūčio 2010 (EEST)

Keitimas reklaminis, taigi vandalinis, o tamstos atmetinėjimai neįsigilinus irgi panašūs į vandalizmą.--Dirgela 12:23, 31 rugpjūčio 2010 (EEST)

Koks dar reklaminis? Pateikima tos Kabalos krypties teologų pozicija ir idėjos. Nematau tame nieko reklaminio. Dėl atskirų faktų ir sakinių gal ir verta ginčytis, bet ne dėl viso teksto. Hugo.arg 12:29, 31 rugpjūčio 2010 (EEST)

Kabalos kryptys[redaguoti vikitekstą]

Siūlyčiau vis dėl to paminėti izraelietišką "Bnei Baruch" mokyklą ir Amerikietišką Berg'o kabalos mokyklą, taip pat ir tokius faktus, kad "Bnei Baruch" mokyklos atstovai teigia, kad jie praktikuoja "autentišką" kabalą, o Berg'o kabalos mokykla (dabar patvirtinti šių faktų negaliu) (ne kartą) buvo įtarta šarlatanizmu ir/ar kitomis aferomis. Dar galima būtų paminėti hermetinę kabalą, bet apie ją kol kas neturim jokios informacijos. --Žaltys 22:22, 3 rugsėjo 2010

Interwiki[redaguoti vikitekstą]

Please, repair arabic (ar:) interwiki. JAn Dudík 14:06, 10 gegužės 2011 (EEST)

What's exactly wrong with it? Most of us don't speak Arabian over here ;) --Nomad 19:05, 10 gegužės 2011 (EEST)

Jubiliejus![redaguoti vikitekstą]

Artėja garbingas dešimties metų jubiliejus, kaip šis straipsnis yra abejotino neutralumo. Gal ta proga ištrinti visus abejotinus skyrius ir palikti trumpą apibrėžimą? --Nomad (aptarimas) 14:52, 18 liepos 2013 (EEST)