Aptarimas:Juodoji magija

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Nežinau jokių šaltinių dėl blogio siejimo su balta spalva rytų kultūrose, todėl šį teiginį šiek tiek pakeičiau. Jei kas žinote, nurodykite ir atstatysime kaip buvo. --Nomad 23:55, 2006 Spalio 29 (EET)

Čia kai kur rytų šalyse, buvo ar yra toks dalykas. Ankščiau balta reiškdavo mirtį, net ir Europiniuose kraštuose. --Atlantas 23:59, 2006 Spalio 29 (EET)
Pilnai tikėtina, tačiau šaltinis nepakenktų :) Kadangi tą dalį po atmetimo vėl įrašiau aš pats, negalėjau rašyti dalykų kuriais nesu tikras ir apie kuriuos sužinojau tik iš ypač nepatikimo anoniminio vartotojo. Jei šiaip kokiame straipsnyje rasčiau tokį teiginį, prie jo tikrai nesikabinčiau. Dabar į aptarimą parašiau tik tam kad pagrįsti savo padarytą pakeitimą. --Nomad 00:04, 2006 Spalio 30 (EET)
Balta tradiciškai rytų (daugelyje) kultūrose siejama su laidotuvėmis, mirtimi... Po ranka šaltinių neturiu, bet manau, tai galima rasti bet kurioje pirmoje paimtoje apie tai rašančioje knygoje... --JonasS 08:26, 2006 Spalio 30 (EET)
Visas straipsnis yra abejotinų teiginių rinkinys, dar pagardintas tokiais perliukais kaip "dažniausiai teigiama". Žymiu kaip beviltišką, nes dabartinėje būklėje nieko panašaus į enciklopedijos straipsnį nėra.Dirgela 10:29, 2006 Lapkričio 5 (EET)
Tai straipsnis tik todėl, kad turi pavadinimą... Jį aiškiai reikia perrašyti nuo tuščio lapo. Nors išvengti perliukų kaip "dažniausiai teigiama", nepavyks, nes sritis tokia... Neegzistuojanti. O įsivaizdavimas apie kenksminę magiją skirtingose kultūrose buvo skirtingas, jau nekalbant apie įvairių autoritetų nuomones. Todėl bandant aprašyti čia išvis reikėtų statistinio apdorojimo (30% mano vienaip, 60% mano anaip...). Bet tam reikia susirasti padorų šaltinį. --rencas 10:40, 2006 Lapkričio 5 (EET)