Aptarimas:Elektrinis paspirtukas

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Jeigu kiek pagooglinti ir paskaityti ne vien rastų straipsnių pradžią (kurioje pastoviai gąsdinama, o gale visai kiti dalykai teigiami), tai jie priskiriami tiek prie mopedų, tiek ir prie dviračių. Kai kur net teigiama (Priminė taisykles, svarbias elektrinių paspirtukų vairuotojams – nedrausmingi sulauks baudų), kad tai pačio paspirtuko vartotojo pasirinkimas. Žinoma, nekalbant apie labai galingus paspirtukus, kurie jau ir atrodo kaip mopedai. Tik jeigu elgiamasi su juo kaip su dviračiu, galioja dviračių taisyklės ir atitinkamai, negalima viršyti tam tikro greičio bei dalyvauti eisme, važiuoti keliu. O norint važiuoti keliu, reikės elgtis kaip su mopedu - kad netrukdytų auto-eismui, paspirtukas tada turi pasiekti pakankamai didelį greitį, sugebėti jį išlaikyti, būti galingas ir turėti registraciją, jo vairuotojas - teises, kas ne visada realu... O jeigu nevažinėji pastoviai važiuojamaja dalimi, tai tai jau dviratis, bet žinoma tada reikia laikytis visų dviračiams skirtų taisyklių.

Daugelis paspirtukų siekia 25km/h, kai kurie gali ir daugiau, bet tik labai idealiomis sąlygomis, kurios egzistuoja labai retai, ne kaip motociklai, automobiliai ar mopedai, kurie tai gali pasiekti bet kur ir dėl to paspirtukai tikrai jiems neprilygsta. Pabandykite nelygiais lietuviškais šaligatviais ir jų bordiūrais, su pvz. 8" skersmens ratais, pralėkti 25km/h ar daugiau... Kažin ar neatsidursite ligoninėje po to... Tie greičiai su jais pasiekiami tik ne ant šaligatvių ar šaligatvinių taip vadinamų dviračių kelių. Dažniausiai nebent ant asfaltuotos kelio dangos, pvz. atitinkamo dviračių tako, kur paprastai pėstieji neturėtų vaikščioti ir tai, tik labai retose vietose, kur kelias visiškai lygus, be auto kelių, kurie su juo kertasi ir sukuria įvairius nelygumus ar duobes... Paspirtukai, skirtingai nei dviračiai ar mopedai, tam labai jautrūs ir tai jiems trukdo pasiekti didelius greičius, kad ir jie gali tai padaryti trumpoje ir lygioje atkarpoje...

Be to, net jeigu paspirtuko techninės charakteristikos leidžia viršyti 25km/h, paspirtuko išvystomas greitis gali neviršyti 25km/h, jeigu pačio vairuotojo svoris yra didokas (pvz. virš 70kg.), nes tai labai nuo jo priklauso. Kaip ir nebūtina lėkti maksimaliu greičiu (paprastai dalis jų turi tam net bėgius) ir galima laisvai elgtis kaip dviratis. Dviračiai, beje, labai dažnai juos lenkia. Paspirtukai greičiau tik pajuda iš vietos. Tačiau dėl šaligatvio nelygumų, kuriems jie yra jautrūs, toli gražu neprilygsta jiems... Gatve su jais važiuoti būtų daug didesnis malonumas ir tada daug greičiau jie pasiektų savo kelionės tikslą, bet ant tokios transporto priemonės, nonsensas kažkur dėti numerius (dažniausiai nėra kur)... Šalmas gal ir nieko, bet manau nekenktų dar ir apsaugos ant alkūnių ar kelių... Nors tai vistiek neišgelbėtų nuo susidūrimo su automobiliu. Paspirtukų valdymas daug jautresnis nei kitų transporto priemonių, kas joms leidžia būti ženkliai lankstesnėms ir vikresnėms, tiek vairavimo, tiek ir įsibėgėjimo at stabdymo atžvilgiu, bet lietuviški šaligatviai juos tik laužo.