Aptarimas:Celibatas katalikybėje

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Įdėjau „cleanup“ žymę, kadangi vietomis neenciklopedinis stilius, neaiškiai išdėstyta, mintys kartojasi, nesuskirstyta į skyrius. Istoriniai skirtumai? Kuo vis tik skiriasi skaistybė ir celibatas? --Mykolas OK 23:32, 2007 Birželio 5 (EEST)

Bent aš kiek suprantu, tai ne tapačios sąvokos. Jeigu moteris yra skaisti (nekalta), tai nereiškia, kad ji laikosi celibato. CD 14:18, 2007 Birželio 6 (EEST)
Manau, kad neenciklopedinis teiginys „A nėra B“. Enciklopedijoje būtų galima paaiškinti kuo skiriasi A nuo B arba kas juos sieja. --Mykolas OK
Apibrėžimas turi būti aiškus, be jokių "kartais" ir "dažnai".--Dirgela 14:37, 2007 Birželio 9 (EEST)

"Celibatas ir skaistybė glaudžiai susiję, tačiau visgi tarp jų yra šioks toks skirtumas, kuris padeda suvokti, kodėl kunigai šventimų metu vyskupui pažada laikytis būtent celibato." Iš šito sakinio taip ir nepaaiškėja, kodėl kunigai pažada laikytis būtent celibato, o ne skaistybės. Po jo reikalingas išsamesnis paaiškinimas. Kol kas, kad nepasimestų, įdedu čia. --Undine 01:04, 2007 rugpjūčio 12 (EEST)Undine

Daug kur reikėtų nuorodų į šaltinius. --Undine 01:37, 2007 rugpjūčio 15 (EEST)

"Būtinas ryšys tarp celibato ir kunigystės neegzistuoja". Čia prieštarauja realybei, nes katalikų dvasininkai kaip tik duoda pažadą, kad nesituoks. (čia apie katal. dvasininkus, o šis sakinys būtent iš ten) tomasdd 17:24, 2007 rugpjūčio 15 (EEST)

Nepamenu, kokiame kontekste girdėjau, kad celibato įvedimo priežastys buvo lyg ir ekonominės. Jei dvasininkas turi šeimą, tai natūralu, kad po jo mirties ši paveldi jo turtus. O jei dvasininkas nevedęs, tai natūralu, kad turtus paveldėtų bažnyčia. Tačiau užtikrintumo neturiu, gal tai kokios nors nepagrįstos mokslinio ateizmo teorijos. Nors skamba labai logiškai. Orionus 18:02, 2007 rugpjūčio 15 (EEST)

kategorija[redaguoti vikitekstą]

Celibatas su katalikų teologija susijęs netiesiogiai, todėl geriau jau bendra "katalikybės" kategorija.--Dirgela 06:54, 2007 Birželio 13 (EEST)

Bet kad celibatas netgi su krikščionimis susijęs netiesiogiai, nekrikščioniškose religijose irgi yra... tomasdd 13:32, 2007 rugpjūčio 15 (EEST)

Per siauras?[redaguoti vikitekstą]

Angliškoje celibatas apibūdintas kaip įžadas atsisakyti lytinių santykių, o čia siejamas išimtinai su katalikybe. --Nomad (aptarimas) 23:44, 21 balandžio 2012 (EEST)

Ar tai tik ne krikščionybei būdinga sąvoka, juk hinduizmas turi savo – Brahmačarja. Ir prie ko čia šamanai. VLE--Vaidila (aptarimas) 19:21, 1 gruodžio 2018 (EET)

„Kitose religijose, pavyzdžiui, induizme ar budizme, taip pat yra žinoma celibato praktika. Jose jos prisilaikoma kaip tam tikros dvasinės askezės disciplinos.“ Tik jau kitaip vadinamos ir nieko bendra neturi su krikščionių teologija, nebent su (lytiniu susilaikymu), todėl šalinama skiltis...--Vaidila (aptarimas) 19:40, 1 gruodžio 2018 (EET)

Tai kas čia pridaryta? en:Celibacy (kaip ir paties nurodytas VLE straipsnis) aprašo įvairias susilaikymo religiniais tikslais praktikas įvairiuose kraštuose, o čia atvadinta atgal, bet rašoma tik apie katalikų bažnyčią. Hugo.arg (aptarimas) 15:40, 2 gruodžio 2018 (EET)