Aptarimas:Burė

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Reikėtų turėtų omenyje, kad burės sąvoka vartojama ne tik buriavime, pvz., "Saulės burė". Gal ta proga reikia sukurti nuorodinį straipsnį. Ir šiaip šis straipsnis, be abejonės, priskirtinas nebaigtųjų kategorijai Konsultantas 13:39, 16 Sausio 2006 (EET)


Neteisingas pavadinimas "Jachtų burės". Pagal apibrėžimą jachta yra betkoks pramogai naudojamas laivas (t.y. net nebūtinai burinis). Pagal toliau esančius aprašymus matyti, jog kalbama konkrečiai apie bermudinio šliupo bures, o ne burinio laivo bendrai.

Grotu vadinama žemiausiai esanti burė ant pagrindinio stiebo. Didelės dalies šiuolaikinių burinių jachtų grotas yra markoni/bermudinė burė todėl bermudiniam šliupui toks apibrėžimas koks yra dabar beveik tiktų. Tačiau net paveikslėlyje yra pavaizduotas ne bermudinis šliupas, o gafelinis kuteris (gaff cutter) ir šiuo atveju grotas yra gafelinė burė (t.y. trapecinė, o ne trikampė).

Žodžiu siūlau pervadinti "jachtų burės" į "bermudinio šliupo burės", paaiškinant kad tokio tipo burinės jachtos yra šiais laikais dažniausiai pasitaikančios ir pridėti bermudinio šliupo paveiksliuką, kad ir šitą:

Voilier-genois-et-lattes-fo.jpg

(paimta iš vokiškos vikipedijos: http://de.wikipedia.org/wiki/Hochtakelung )

23:03, 20 Liepos 2010 (EET)