Aptarimas:Bražuolės tufų atodanga

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

gal dalį teksto :„Joteliūnų klintinio tufo atodanga – ypač jautrus lankymui objektas, todėl jos lankymui pritaikyti neketinama.

Ties Joteliūnų tufų atodanga, į Bražuolę įtekančių šaltinių vagose yra vietų, kuriose galima pasigrožėti kaip vyksta kitas unikalus geologinis reiškinys – susidaro mineralas aragonitas. Jis šiandien jau kieta pluta apaugo moreninius šaltinių slenksčius. Aragonitas (pagal Ispanijos Aragono srities pavadinimą) – tai netvirtas kalcio karbonatas, virstantis kalcitu ir dažnai turinti koralų, šakelių, puokščių pavidalą. Bražuolės šaltinių vagose gausu akmenėlių, šakų, kankorėžių, aptrauktų balto, kai kur pažaliavusio, sluoksniuoto aragonito kevalu.

Paėjėjus apie 800 m. nuo Joteliūnų tufų atodangos prieš srovę, kairiajame Bražuolės krante stūkso įspūdingas riedulys, vadinamas Bražuolės akmeniu.“ iškelti kitur??--Qwarc (aptarimas) 09:06, 2 rugsėjo 2015 (EEST)

Na, Bražuolės akmens straipsnyje taip pat yra sakinys apie Bražuolės atodangą, tad bent jį palikčiau čia. O pradžia irgi svarbi - juk kalbama apie reiškinį, kuris vyksta tufų atodangoje, tai kodėl teigiama, kad kalbama apie visai kitą objektą..? --Italas (aptarimas) 09:22, 2 rugsėjo 2015 (EEST)

A, straipsnyje „Joteliūnų klintinio tufo atodanga“ ir „Bražuolės tufų atodanga“ tai sinonimai. Ar gerai supratau?--Qwarc (aptarimas) 09:27, 2 rugsėjo 2015 (EEST)

Taip, šie pavadinimai yra apie tą patį objektą. :) --Italas (aptarimas) 09:34, 2 rugsėjo 2015 (EEST)

Super, sukūriau nuorodą :)--Qwarc (aptarimas) 09:40, 2 rugsėjo 2015 (EEST)