Aptarimas:Atgimimas (budizmas)

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Neaišku, koks sanskrito žodis slypi po tuo "prašviesėjimu", bet vertimas atrodo abejotinas. Gal nuskaidrėjimas ar pnš.? Hugo.arg (aptarimas) 19:01, 21 sausio 2019 (EET)

Tai gal nušvitimas?--Vaidila (aptarimas) 19:42, 21 sausio 2019 (EET)
Taip. Tik aš esu daug kur matęs prašviesėjimą, kiek rečiau nušvitimą, o atbudimo gyvenime nematęs lietuviškoje literatūroje. Kita vertus, paskutinį kart apie tai lietuviškai skaičiau prieš gerus 10 metų, gal nuo to laiko prigijo kiti terminai. --Nomad (aptarimas) 03:05, 22 sausio 2019 (EET)

Mokša? Gal hinduizmo sąvoka? In Buddhism the term "moksha" is uncommon, but an equivalent term is vimutti, "release".--Vaidila (aptarimas) 19:49, 21 sausio 2019 (EET)

Tiesiog išverčiau iš atitinkamo angliško straipsnio įžangos. Jei geriau vimutti, keisk į vimutti :) --Nomad (aptarimas) 03:05, 22 sausio 2019 (EET)

Kad atgimimas yra vienas svarbiausių budizmo dalykų manau galima palikti, nesvarbu, kad yra šablone. Ten norima pasakyti, na kad tai yra vienas iš dalykų kas budizmą daro budizmu ir skiria nuo kitų religijų o ne kokia smulkmena dėl kurios gali būti įvairių nuomonių. Panašiai, kaip tarkime Jėzus Kristus krikščionybėje, jei tavo religija neigia atgimimą tai jau greičiausiai nebėra budizmas, o jei neigia Kristų tai turbūt nebėra krikščionybės atšaka o kažkokia nauja religija. Vien iš to, kad paminėta šablone, šis faktas nebūtinai aiškus --Nomad (aptarimas) 03:11, 22 sausio 2019 (EET)