Aptarimas:Arktinis ryklys

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Ar tikrai šiltakraujė žuvis? Jei taip, tai būtina plačiau paaiškinti straipsnyje. Hugo.arg (aptarimas) 16:16, 29 spalio 2020 (EET)

Ačiū už pastebėtą klaidą, ištaisiau. Tai šaltakraujė žuvis, gerai prisitaikiusi gyventi šaltuose vandenyse. Ir šiaip dauguma ryklių yra šaltakraujės žuvys. Kails 16:30, 29 spalioo 2020 (EEST)

Pavadinimas[redaguoti vikitekstą]

Iš kur imtas lietuviškas pavadinimas? --Nomad (aptarimas) 19:30, 10 lapkričio 2020 (EET)

Pavadinimas imtas iš VLKK - arktinis ryklys, nors šiaip grenlandinis ryklys būtų gerokai tinkamesnis, tikslesnis pavadinimas. Kails 6:18, 12 lapkričio 2020 (EEST)
Aš grynai iš smalsumo šiek tiek ieškojau internete, tai radau abu variantus, bet nežinia, iš kur jie atsiradę. Čia minėtas VLE straipsnis rašytas vėliau, nei Vikipedijos straipsnis Poliariniai rykliai, kuriame jau buvo pavadinimas Arktinis ryklys. Tai gali būti, kad jie nusižiūrėjo nuo Vikipedijos. Pastarasis Vikipedijos straipsnis, kiek suprantu, rašytas remiantis žurnalu „Iliustruotasis mokslas“, tai tikėtina, kad pavadinimas imtas iš ten. „Delfi“, „15 minučių“ ir panašiai esu radęs abu variantus. Kiek žinau, oficialaus patvirtinto Lietuvos ichtiologų ryklių, ar apskritai žuvų, pavadinimų sąrašo nėra, tad abu pavadinimai Vikipedijos požiūriu turbūt lygiaverčiai, abu naudojami šaltiniuose. --Nomad (aptarimas) 06:27, 12 lapkričio 2020 (EET)
Aha, viskas aišku, VLKK puslapyje nurodytas VU išleistas žuvų pavadinimų žodynas kol kas seniausias rastas šaltinis, dėkui. --Nomad (aptarimas) 06:32, 12 lapkričio 2020 (EET)