Aptarimas:Šiaurinis baltakrūtis ežys

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Žemiau mano nurodyta pastraipa, skyrelyje „Lietuviškas pavadinimas“ buvo pašalinta, kurioje buvau paaiškinęs kaip atsirado šio straipsnio pavadinimas. Gal galėtų įsiterpti kiti redaktoriai ir blaiviai apsvarstyti šios pastraipos paskirti ir jos reikalingumą. Ačiū. - Kails 12:40, 9 rugpjūčio 2015 (EEST).

Lietuvoje gyvenanti vienintelė ežių rūšis lotynų kalba mokslinėje klasifikacijoje buvo pavadinta Erinaceus roumanicus (anksčiau kaip porūšis buvo vadinta Erinaceus europaeus roumanicus). Dėl šių priežasčių, kada paprastųjų ežių gentyje buvo išskirtos keturios rūšys, o lietuvių kalba būtų galima identifikuoti specifinę rūšį, lietuviškoje vikipedijoje ežys imtas vadinti šiauriniu baltakrūčiu ežiu arba Rytų Europos ežiu. Šis naujadaras Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) oficialiai neįteisintas, neoficialus, bet teiktinas mokslinis lietuviškas, ežio rūšies gyvenančio Lietuvoje taksono pavadinimas. - Kails 12:40, 9 rugpjūčio 2015 (EEST).
Nagi kaip kas vadinama lietuviškoje Vikipedijoje nėra straipsnio objektas. Dėl pavadinimų išeitis galima tokia: Lietuvoje gyvenantį ežį vadinti (kaip senojo pavadinimo paveldėjimą: ežys arba paprastasis ežys, o "nebelietuvišku" tapusį ežį pavadinti lotyniškai, kol neatsiras literatūros, patvirtinančios naujus pavadinimus. Hugo.arg (aptarimas) 12:47, 9 rugpjūčio 2015 (EEST)
Hugo, juk Lietuviškoje vikipedijoje begalės straipsnelių su pačių autorių sukurtais pavadinimais, kurių nėra patvirtinusi VLKK ir nežinia kada jie tai padarys ;) Tad nematau priežasties būti kategorišku TIK dėl ežių. - Kails 12:59, 9 rugpjūčio 2015 (EEST).

VLKK ir neteikia gyvūnų pavadinimų, tik augalų. Dėl ežio toks klausimas iškilo, nes ežys yra LIETUVIŠKA rūšis, o visi lietuviškų rūšių pavadinimai remiasi vietine (ne anglų ar amerikonų) biologine nomenklatūra (seniau ją tvarkė Naudotojas:Algirdas) todėl ja ir reikia remtis, o neprisigalvoti savų keturnarių žodžių... Su tais prisigalvojimais taip ir gaunasi - vienam naudotojui vienas pavadinimas geras, kitam kitas ir nesant šaltinio nieks negali apsispręsti. Gi pavadinimas (bent laikinai) ežiu nebūtų joks išsigalvojimas, o vadinimas taip, kaip tas gyvūnas ir vadinimas nuo seno. Hugo.arg (aptarimas) 13:16, 9 rugpjūčio 2015 (EEST)

Padariau nukreipimą iš ežio į šitą straipsnį, nes kaip suprantu visi sutaria, kad straipsnis apie Lietuvoje gyvenantį ežį. Vikipedija yra lietuvių kalba, o ne Lietuvos Vikipedija, dėl to jokių ypatingų išlygų neturėtų būti dėl to, kad kažkokia fauna veisiasi Lietuvoje, tuo labiau įspūdžio neturėtų daryti vieno iš dalyvių kūryba. Čia turėtų galioti tos pačios vardinimo taisyklės kaip ir kitiems straipsniams.--Dirgela (aptarimas) 22:31, 9 rugpjūčio 2015 (EEST)
Ta proga dėl visa ko atkreipsiu dėmesį į taisyklės projektą Vikipedija:Lietuviškos temos, kur kaip tik ir pabrėžiama, jog lietuviškoms temoms nedaromos išimtys... Jei kas nepritaria, tikiuosi pastabų bent iki balsavimo pabaigos... --Martynas Patasius (aptarimas) 23:11, 9 rugpjūčio 2015 (EEST)