Vikipedija:Lietuviškos temos

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Plume pen w.png  Čia pateiktas pasiūlymas oficialioms Vikipedijos taisyklėms ar tvarkai.
Prašome pasisakyti aptarimo puslapyje.

Lietuviška Vikipedija rašoma lietuvių kalba. Tai yra pagrindinis lietuviškos Vikipedijos ryšys su lietuviškomis temomis. Natūralu, kad lietuviškai rašo daug dalyvių, kurie gyvena Lietuvoje ir kuriems yra aktualios lietuviškos temos (Lietuva, lietuviai, lietuvių kalba), atitinkamai lietuvių kalba rašomoje Vikipedijoje yra daugiau informacijos šiomis temomis, nei vikipedijose kitomis kalbomis, tačiau nereikėtų to pernelyg sureikšminti. Straipsniai kitomis temomis, apie kitas šalis, tautas ir pan. yra nemažiau reikšmingi nei "lietuviškos temos".

Straipsnių turinys[redaguoti vikitekstą]

Pabrėžtina, kad Lietuviška Vikipedija yra Vikipedija, rašoma lietuvių kalba, o ne Lietuvos Vikipedija. Dėl to lietuviškos temos nėra išimtis iš Vikipedija:Neutralus požiūris. Lygiai taip pat tokioms temoms neteiktinos papildomos išimtys iš Vikipedija:Reikšmingumas ar panašių taisyklių. Straipsniuose bendromis temomis (bendras straipsnis Sportas, specialus atvejis Sportas Lietuvoje) Lietuvos situacijos, būklės aprašymui iš Lietuvos neturi būti skiriamas prioritetas. Tai nereiškia, kad negali būti kuriamas skirsnis "Lietuviai JAV" straipsnyje "JAV", tačiau toks skirsnis neturi prioriteto prieš skirsnį "Lenkai JAV" ir pan.

Kita vertus, jei yra galimybė parinkti pavyzdžius, iliustruojančius kažką bendro, pavyzdžiams, besisiejantiems su lietuviškomis temomis, teiktina pirmenybė.

Tarnybiniai puslapiai[redaguoti vikitekstą]

Tarnybiniams puslapiams (naudotojų puslapiams, aptarimams ir pan.; iš dalies ir „Pagrindinis puslapis“) nekeliami tie patys reikalavimai, kaip straipsniams. Tad lietuviškos temos juose gali dominuoti.