Apeliacinis skundas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Apeliacinis skundasteisinė priemonė (apeliacija); skundas, prašymas dėl neįsiteisėjusio teismo sprendimo ar nutarimo.

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apeliaciniame skunde be bendrų skundams keliamų reikalavimų taip pat reikia nurodyti skundžiamą pirmosios instancijos teismo sprendimą, įstatymus ir bylos aplinkybes, kuriomis grindžiamas sprendimo ar jo dalies neteisėtumas ar nepagrįstumas, apelianto prašymas.

Administracinis procesas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apygardos administracinio teismo sprendimai, priimti išnagrinėjus administracines ginčo bylas, per 14 dienų nuo sprendimo paskelbimo gali būti skundžiami Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Apeliaciniai skundai gali būti paduodami per apygardos administracinį teismą arba tiesiogiai Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (Žygimantų g. 2, Vilnius).

Dėl teismo nutarties, priimtos dėl kokio nors procesinio veiksmo (dėl skundo priėmimo, termino neatnaujinimo, reikalavimo užtikrinimo priemonių taikymo ir kt.), proceso šalys gali paduoti atskirąjį skundą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per apygardos administracinį teismą per 7 dienas nuo nutarties paskelbimo, o jei skundžiama nutartis priimta šalims nedalyvaujant – per 7 dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos.

Jei asmuo praleido terminą apeliaciniam ar atskirajam skundui paduoti, jis gali prašyti apeliacinio teismo praleistą terminą atnaujinti. Prašyme, kuris turi būti pridedamas prie apeliacinio ar atskirojo skundo, jis turi nurodyti termino praleidimo priežastis ir pridėti tas priežastis patvirtinančius įrodymus (pvz., dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo sirgo, buvo išvykęs ar pan.)[1].

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]