Amelija iš Monmartro

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Amelija iš Monmartro
Amelie poster.jpg
Režisierius Jean-Pierre Jeunet
Prodiuseris (-iai) Jean-Marc Deschamps
Claudie Ossard
Scenaristas (-ai) Guillaume Laurant
Jean-Pierre Jeunet (scenarijus)
Guillaume Laurant (dialogas)
Vaidina Audrey Tautou
Mathieu Kassovitz
Rufus
Claire Maurier
Isabelle Nanty
Dominique Pinon
Serge Merlin
Metai 2001
Žanras Fantastinė komedija
Trukmė 122 min.
Kalba prancūzų
Platintojas UGC (Prancūzijoje)
Miramax (JAV)
Biudžetas 11,4 mln. eurų
IMDb įrašas

Amelija iš Monmartro arba Amelija (pranc. Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain) – 2001 metais pastatyta prancūzų romantinė komedija, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko Audrey Tautou. Filmo režisierius Jean-Pierre Jeunet. Filmas – tai įmantrus šiuolaikinio Paryžiaus Monmartro priemiesčio gyvenimo vaizdavimas. Filme pasakojama drovios padavėjos, kurią vaidina Audrey Tautou, istorija. Ši, nors ir pati kenčia nuo izoliacijos, nusprendžia pakeisti visų ją supančių žmonių gyvenimus į gerąją pusę.

Filmas buvo nominuotas ir laimėjo daugybę apdovanojimų tiek Europos tiek pasaulio kino apdovanojimuose. Filmas laimėjo 4-is Cezario apdovanojimus už geriausią filmą, geriausią režisierių, geriausią scenarijų ir dizainą. Buvo nominuotas 5-iems Oskaro apdovanojimams bei BAFTA apdovanojimams, kur laimėjo geriausio filmo ir scenarijaus apdovanojimus.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Amelija Pulen (pranc. Amélie Poulain) – jauna moteris, užaugusi izoliuota nuo kitų vaikų. Rafaelis – jos tėvas, tylus, šizofreniškas buvęs kariuomenės gydytojas, mano, kad Ameliją kankina padidėjęs kraujospūdis. Klaida įvyksta dėl to, kad Amelijai padažnėja širdies plakimas, kai tėvas ją liečia, nes tai jis daro labai retai – tik per medicininę jos apžiūrą.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo