Alytaus miesto taryba 1990–1995 m.

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Alytaus miesto savivaldybės tarybaAlytaus miesto savivaldybės atstovaujamoji institucija, išrinkta 1990 m. kovo 24 d. Pilnas pavadinimas – Alytaus miesto Liaudies deputatų taryba, nuo 1990 m. balandžio mėn. Alytaus miesto savivaldybės taryba.

Teisinis pagrindas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vietos savivaldos pagrindų įstatymu, priimtu 1990 m. vasario 12 d., savivaldybės suskirstytos į žemesniosios pakopos savivaldybes – apylinkės, gyvenvietės (valsčiai), rajono (apskrities) miestai ir aukštesniosios pakopos savivaldybes – rajonai, apskritys, respublikos miestai. Alytus priskirtas aukštesniosios pakopos savivaldybėms.

Rinkimai, vadovaujantis Lietuvos TRS Aukščiausiosios Tarybos 1989 m. gruodžio 7 d. priimtu „Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos Vietinių liaudies deputatų tarybų rinkimų įstatymu“ vyko pagal mažoritarinę sistemą. Kandidatus kelti galėjo renkamos tarybos teritorijoje esančių visuomeninių, politinių organizacijų, visuomeninių judėjimų rajonų ir miestų organai, taip pat ne mažiau, kaip 50 darbo ar gyvenamosios vietos piliečių susirinkimas. Tai buvo pirmieji laisvi ir demokratiški rinkimai po 1925 m. savivaldybių tarybų rinkimų.

Rinkimai įvyko 1990 m. kovo 24 d., pakartotinis balsavimas (II turas) – balandžio 7 d., tačiau kai kuriose rinkimų apygardose rinkimai neįvyko, kitose daputatas nebuvo išrinktas arba buvo paskirtas miesto valdybos nariu. Pakartotiniai rinkimai į neužimtas deputatų vietas vyko gegužės 19 d. ir lapkričio 24 d. Alytuje pavasarį buvo išrinkti 44 nariai, lapkričio mėn. išrinktas ir keturiasdešimt penktasis.

Tarybai vadovavo tarybos pirmininkas. Taryba sudarė 8 nuolatines komisijas. Buvo suformuotas tarybos prezidiumas, į jį pagal pareigas įėjo tarybos pirmininkas, jo pavaduotojas, 8 nuolatinių komisijų pirmininkai. Meras turėjo keturis pavaduotojus miesto ūkiui, socialiniams klausimams, ekonomikai, kultūrai ir švietimui. Meras vadovavo ir valdybai.

Tarybos deputatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Feliksas Džiautas
  2. Pranas Jaciunskas
  3. Vytautas Lubauskas
  4. Jurgis Krasnickas
  5. Dobilas Kurtinaitis, Alytaus miesto tarybos pirmininkas
  6. Vitas Leonavičius
  7. Kęstutis Miliauskas
  8. Julius Sabatauskas
  9. Arvydas Švirmickas

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Oficiali svetainė Archyvuota kopija 2012-06-14 iš Wayback Machine projekto.