Alice in Chains

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Alice in Chains
Biografija
Kilmė JAV
ŽanraiAlternative rock
Grunge
Heavy metal
Alternative metal
Aktyvumo metai1987-2002 2005-dabar
Įrašų kompanijaColumbia
Virgin/EMI
Nariai
Mad Season
Class of '99
Comes with the fall
Spys4Darwin
Alice N'Chainz
Buvę nariai
Layne Staley
Mike Starr

Alice in Chains – JAV grunge grupė, kurią įkūrė vokalistas Layne Staley (1967–2002). 9 dešimtmečio viduryje Layne grojo grupėje kuri tada vadinosi Alice N' Chainz, tuomet be layne joje grojo Nick pollock, Johnny Bacolas, James Bergstorm tačiau po dviejų įrašytų demo grupė iširo. vėliau su Jerry cantrell, Mike starr, Sean kinney, Layne pasiskolino pavadinimą iš Alice n' Chainz ir pasivadino Alice in chains Kartu su Nirvana, Pearl Jam ir Soundgarden, Alice In Chains buvo viena iš komerciškai sėkmingiausių grupių Seattle'o grunge scenoje. Kitaip nei daugelio grunge grupių, Alice In Chains skambesys labiau panėšėjo į metalą nei į pankroką ar 60-tųjų roką. Su grunge stiliumi juos siejo tai, kad jie buvo kilę iš Seattle’o, ir grunge stiliui būdingos dainų tematikos.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1987-tais vokalistas Layne Staley sutiko gitaristą ir dainų autorių Jerry Cantrell'ą ir pasikvietė jį į grupę. Iškart po Cantrell’o įstojimo, Alice N' Chains pakeitė pavadinimą į Alice in Chains. Kai prie jų prisidėjo du Cantrell’o draugai – bosistas Mike Starr ir būgnininkas Sean Kinney, jie pradėjo rašyti savo dainas ir groti vietiniuose Seattle’o klubuose.

1989-tais grupė pasirašė kontraktą su „Columbia Records“ ir išleido demo albumą „Sweet Alice“. Vėliau 1990-tųjų liepą jie išleido „We Die Young“ albumą. Daina „We Die Young“ tapo hitu radijo stotyse, orientuotose į metalą. Tai paskatino Alice in Chains išleisti pirmajį pilną albumą tais pačiais metais, kuris vadinosi „Facelift“. Albumas netikėtai tapo didžiuliu hitu dėl dainos „Man in the Box“, kurios video klipą dažnai grojo MTV. Metų pabaigoje „Facelift“ tapo auksiniu disku.

1992-tais Išleidus „Sap“ (EP), nedidelę kolekciją grynai akustinių kompizocijų, grupė susilaukė daugiau dėmesio, kai daina „Would?“ pasirodė Cameron Crowe’o filmo „Singles“ garso takelyje. Tai pastūmėjo Alice in Chains naujam albumui.

1992-ų rudenį grupė išleido albumą „Dirt“, kuris buvo sėkmingas ir kritikų vertinimu ir komerciškai. Metų pabaigoj jis tapo platininiu disku. Dainų tematika buvo apie Layne’o įnikimą į narkotikus.

Grupei koncertuojant ir pristatinėjant „Dirt“, Mike Starr paliko grupę ir buvo pakeistas Ozzy Osbourne bosistu Mike Inez. Naujos sudėties grupė užsidarė studijoje ir įrašė dvi naujas dainas, „What the Hell Have I?“ ir „A Little Bitter„. Šios dainos buvo parašytos Arnold Schwarzenegger filmui „Last Action Hero“. Vėliau Alice in Chains kartu su tokiom grupėm kaip Primus, Tool, Rage Against The Machine ir Babes in Toyland dalyvavo alternatyvios muzikos festivalyje Lollapalooza, kur grupė buvo labai gerai priimta.

Po Lollapalooza Alice in Chains išeido dar vieną albumą – „Jar of Flies“, kuris pradėtas pardavinėti 1994 metų sausį. Naujas originalaus skambėjimo kūrinys išleistas kaip EP, bet dabar vadinamas albumu, „Jar of Flies“ debiutavo pirmu numeriu albumų pardavimų čartuose. Tai buvo pirmasis EP, kuris pasiekė tokius didelius pardavimus. „Jar of Flies“ buvo buvo panašus į ankstesnį Alice in Chains darbą „Dirt“ dainų tekstais apie savęs kaltinimą ir atsiskyrimą.

Grupė padarė pertrauką kūryboje dėl Staley priklausomybės nuo narkotikų. Staley pasirodė su Grunge žvaigždžių grupe Gacy Bunch, kurioje dar buvo Pearl Jam gitaristas Mike McCready ir Screaming Trees būgnininkas Barrett Martin. Po kiek laiko jie persivadino į Mad Season ir išleido singlą „Above“.

1995-tųjų lapkritį Alice in Chains grįžo su albumu „Alice in Chains“. Įrašas debiutavo pirmoje vietoje pagal albumų pardavimus. Albumo reklamai nesurengtas joks turas. Tai buvo paskutinis studijinis Alice in Chains albumas.

1996-tais Alice in Chains dalyvavo MTV Unplugged koncerte. Staley buvo pastebimai blogos fizinės būklės, bet, nepaisant to, koncertas buvo puikus. Koncerto įrašas buvo išleistas tais pačiais metais. Po MTV Unplugged koncerto, Alice in Chains kartu su KISS suruošė dar keturis pasirodymus. Liepos 3 d. Kanzase įvyko paskutinis Alice in Chains koncertas. Jerry Cantrell norėjo ir toliau kurti su grupe Alice in Chains, bet buvo matyti, kad Layne’as nebesugrįš. Cantrellas pradėjo solo karjerą. Tuo metu, kai Cantrellas dirbo prie pirmo solo albumo „Boggy Depot“, sklido gandai, kad Layne Staley vis labiau klimpsta į narkotikus. „Boggy Depot“ taip pat grojo likę Alice in Chains nariai, neskaitant Staley.

1998-tais Alice in Chains vėl susibūrė ir įrašė dvi naujas dainas – „Get Born Again“ ir „Died“. Jos buvo išleistos rinkinyje „Music Bank“, kuriame buvo rinktinės dainos, įrašytos per visą grupės gyvavimo laikotarpį. Rinkinyje buvo 48 dainos, įskaitant retas dainas, senas demo, dvi naujas dainas. Grupė taip pat išleido rinkinį „Nothing Safe: Best of the Box“, kuriame buvo 15 dainų.

Alice in Chains dar išleido „gyvą“ albumą (Live) ir 10 geriausių dainų rinkinį (Greatest Hits). Nuo to laiko Alice in Chains nutraukė savo egzistavimą.

Oficialiai grupė niekada neiširo. Staley vis labiau įniko į depresiją. Jis retai išeidavo iš savo namų ir mirė 2002-ųjų balandžio penktąją, tą pačią dieną kaip ir kita Grunge žvaigždė Kurt Cobain. Cantrellas, sukrėstas Staley mirties, skyrė naują savo albumą „Degradation Trip“ jo atminimui.

Sony turėjo išleisti trečią geriausių dainų rinkinį „The Essential Alice in Chains“ 2004-tais, bet albumas iki šiol dar nėra išleistas.

2005-taisiais likę Alice in Chains nariai Jerry Cantrell, Mike Inez ir Sean Kinney susibūrė labdaros koncerte Sietle, skirtame surinkti labdarą nukentėjusiems nuo cunamio. Vietoj Layne Staley dainavo Pat Lachman, Wes Scantlin, Maynard James Keenan ir Ann Wilson. Alice in Chains nariai džiaugėsi susibūrimu. Jerry Cantrell sakė, kad jis jautėsi gerai, grodamas su sena grupe ir Pat Lachman.

Netrukus grupė susibūrė iš naujo su nauju vokalistu William DuVall. „Mes nenorime daryti kažko didelio, tiesiog norime sugroti tas dainas dar kartą“ kalbėjo grupės nariai.

2009 rudenį po 14 metų pertraukos jie išleido naują studijinį albumą „Black Gives Way to Blue“ kartu su prodiuseriu Nick Raskulinecz ir kita įrašų kompanija Virgin/EMI. Nariai albumą skyrė kaip odę Layne. Singlai Your Decision , Check my brain , A Looking in view patvirtino, kad Alice in chains vis dar čia ir yra pasiruošę susigrąžinti fanus. Albume girdisi tiek sunkioji Alice in chains pusė tiek alternatyvioji. Po šio albumo grupė teigė „Mes nieko neplanavome tiesiog taip gavosi, mums patinka ką mes darome ir norime tai daryti toliau“

Šiuo metu grupė gastroliuoja.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Sweet Alice (1989)
 • We Die Young (1990)
 • Facelift (1990)
 • Sap EP (1992)
 • Dirt (1992)
 • Jar of Flies (1994)
 • Alice in Chains (1995)
 • Unplugged (1996)
 • Nothing Safe: The Best Of The Box (1999)
 • Music Bank (1999)
 • Live (2000)
 • Greatest Hits (2001)
 • Black Gives Way To Blue (2009)
 • The Devil Put Dinosaurs Here (2013)
 • Rainier Fog (2018)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]