Alferesas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Alferesas (isp. alférez, iš arab. الفارس al-fāris) 'raitelis') – jauniausias karininko laipsnis Ispanijoje, Argentinoje, Čilėje, Urugvajuje. Analogiškas laipsnis alferes anksčiau buvo naudotas Portugalijoje ir Brazilijoje.
Ispanijoje, Dominikos respublikoje ir Peru yra panašus laivyno karininkų laipsnis fregatos alferesas (isp. Frigate Alférez).

Alfereso laipsnio atitikmeniu dažnai laikomas ensainas (angl. ensign). Alferesai Ispanijoje anksčiau buvo karininkų kategorija, susijusi su dalinio vėliavos nešiojimu. Alferesą kartais verčia kaip antrąjį leitenantą ar subleitenantą, nors pagal Čilės karinių laipsnių lentelę ir laipsnio statusą matyti, kad Čilės armijoje šis laipsnis atitinka viena pakopa žemesnį rusišką jaunesniojo leitenanto laipsnį.

Alfereso laipsnis Ispanijos kariuomenėje atsirado viduramžiais, kai vyko rekonkista. Tuo metu alferesas buvo karaliaus ar kito aukšto rango didiko palydos vadas. Garsusis karys El Sidas buvo Leono karaliaus Alfonso VI alferesas.

Argentina[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Argentinos ginkluotosiose pajėgose alfereso laipsnis naudojamas Karinėse oro pajėgose ir žandarmerijoje, tačiau jų lygis nesutampa. Oro pajėgose alferesai yra ką tik pradinį karininko laipsnį gavę karininkai, o žandarmerijoje alferesas yra armijos leitenanto lygio laipsnis. Žandarmerijoje alferesas yra leitenanto atitikmuo, įskaitant jaunesniojo ir vyresniojo (pirmojo) leitenanto lygius. Kitose Argentinos ginkluotųjų pajėgų šakose šio laipsnio nėra.

Argentinos KOP Argentinos žandarmerija D. Britanijos armija Lietuvos kariuomenė
alferesas subalferesas antrasis leitenantas
(apatinė klasė)
nėra
leitenantas alferesas antrasis leitenantas leitenantas
pirmasis leitenantas pirmasis alferesas pirmasis leitenantas vyresnysis leitenantas

Čilė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Čilėje subalferesai yra karininkų mokyklų kursantai (kariūnai). Baigę bazinį apmokymo kursą jie tampa alferesais ir metus, turėdami tą laipsnį, mokosi pasirinktos kariuomenės rūšies specifikos. Baigus šį metų apmokymo kursą gauna subleitenanto laipsnį.

Peru[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Peru Kariniame laivyne fregatos alferesas yra žemiausiais laivyno karininko laipsnis.

Ispanija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ispanijos armijoje alferesas yra žemiausias karininko laipsnis, atitinkantis Lietuvos leitenantą. Už jį aukštesnis yra leitenanto laipsnis, atitinkantis Lietuvos vyresnįjį leitenantą.

Ispanijos kariniame laivyne fregatos alferesas yra žemiausias laivyno karininko laipsnis.

Dominikos Respublika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dominikos Respublikos kariniame laivyne fregatos alferesas yra žemiausias karininko laipsnis ir atitinka antrąjį leitenantą (Lietuvos – leitenantą), o laivo alferesas – pirmąjį leitenantą (Lietuvos – vyresnysis leitenantas).