Al Džazira

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Logotipas

Al Džazira (arab. الجزيرة) – Kataro televizijos naujienų kanalas, išpopuliarėjęs per rugsėjo 11 d. teroristines atakas 2001 m. Įsteigtas kaip nepriklausomas žinių kanalas, jis yra viena iš Kataro vadovų plano per kelis dešimtmečius modernizuoti valstybę į šiuolaikišką demokratiją sudėtinių dalių.

Pavadinimas reiškia „pusiasalis“, turint omenyje Arabijos pusiasalį, kadangi programa transliuojama ir aplinkinėms šalims. Kai kur per didelis objektyvumas ir kritika vietos karališkosioms šeimoms privertė kanalą uždrausti ar uždaryti jo vietinius biurus. Vis dėlto kanalas tarp arabų yra populiarus, kadangi jame nėra įvairių valstybių propagandos, bet sykiu naudojama arabams priimtina terminologija ir pasaulėvaizdis. Dėl šios priežasties Al Džazira tapo populiaria informacijos skleidimo priemone tarp įvairių arabų ir kitų musulmoniškų tautų kovotojų.

Finansavimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Al Džazira yra išskirtinė, nes 75-80 % finansavimo gauna iš Kataro vyriausybės, nes kanalas už tai turi turinio laisvę nuo reklamos, kuri Arabų pasaulyje yra politizuotas reikalas.[1]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]