Akligatvis (2003 filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Akligatvis
Dead End movie.jpg
PavadinimasDead End
Kilmės šalisJAV
RežisieriusJean-Baptiste Andrea
Prodiuseris (-iai)James Huth
Scenaristas (-ai)Jean-Baptiste Andrea
Fabrice Canepa
VaidinaRay Wise
Alexandra Holden
Lin Shaye
Mick Cain
Billy Asher
Amber Smith
Metai2003
ŽanrasSiaubo
Trukmė85 min.
KalbaAnglų k.
Biudžetas900 000 USD
IMDb įrašas

Akligatvis (angl. Dead End) – 2003 m. siaubo filmas, kurį režisavo Jean-Baptiste Andrea. Tai yra vienas sėkmingiausių komerciškai siaubo filmų, su 900 tūkst. JAV dolerių biudžetu iš DVD pardavimų jis uždirbo virš 77 milijonų JAV dolerių. Visame filme vaidina vos keli aktoriai ir didžioji jo dalis vyksta automobilyje, važiuojančiame tamsiu keliu per mišką.

Akligatvis yra laimėjęs šešis apdovanojimus (Briuselio tarptautiniame filmų festivalyje, Fant-Azijos filmų festivalyje ir kt.) ir nominuotas dar dviem.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Kalėdų išvakarėse šeima (Frank Harrington (Ray Wise), jo žmona Laura (Lin Shaye), sūnus Richard (Mick Cain), duktė Marion (Alexandra Holden) ir jos vaikinas Brad (Billy Asher) važiuoja į svečius pas Lauros tėvus sutikti Kalėdas. Frankas nusprendžia pasukti trumpesniu, bet gerai nežinomu keliu, kur užsnūdęs prie vairo vos neatsitrenkia į priešpriešais atvažiuojantį automobilį. Kuo toliau važiuojant, tuo keistesni įvykiai pradeda dėtis. Iš pradžių šeima miške sutinka vienišą moterį su kūdikiu, kurią pasiūlo pavežėti, vėliau aktoriai pradeda mirti neaiškiomis aplinkybėmis, ir po kiekvieno mirties likę mato pravažiuojantį juodą automobilį, kažką panašaus į katafalką, kuris nusiveža mirusįjį šeimos narį (automobilyje jis matomas vėl (dar?) gyvas). „Trumpesnis“ kelias niekada nesibaigia, nors juo važiuoja jau daug valandų, nesimato nei jokių kraštovaizdžio pasikeitimų. Šeima pamažu pradeda eiti iš proto. Galiausiai vienintelė gyva lieka Marion, kuri prabunda ligoninėje. Gydytojas papasakoja, kad įvyko eismo nelaimė, Marion šeimos automobilis susidūrė su atvažiuojančiu iš priekio automobiliu ir visi abiejų mašinų žmonės žuvo, išskyrus Marion. Išėjęs iš palatos gydytojas susitinka su juodai apsirengusiu vyriškiu, kuris kelyje rado Marion ir atvežė ją į ligoninę. Jis pasisiūlo pavežėti gydytoją, ir aikštelėje matomas jo automobilis – toks pats juodasis, kuris Marion sapne (?) išveždavo mirusiuosius. Gydytojas susižavi automobiliu ir sutinka pavažiuoti. Vyriškis prisistato esąs „kolekcionierius“.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]