Žmogus-drugys

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Žmogus-drugys

Žmogus-drugys – kriptidas, keliskart pastebėtas tarp 1966 m. lapkričio 15 d. ir 1967 m. gruodžio mėn. netoli nuo Point Pleasant miesto, Vakarų Virdžinijoje.[1]

Iškelta daug teorijų norint paaiškinti šį fenomeną, nuo nesusipratimo arba sutapimo iki paranormalių reiškinių ar net įvairių sąmokslo arba šnipinėjimo teorijų.

Išvaizda[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šį kriptidą mačiusieji, jį apibūdina kaip apytikriai 2 metrų ūgio arba aukštesnį, su didelėmis raudonomis akimis, dideliais drugio tipo sparnais, savo sudėjimu panašų į žmogų padarą. Taip pat nuordoma, šį kriptidą turėjus neįprastą klyksmą.

Kai kurie liudininkai jį apibūdina kaip padarą be galvos, su akimis įstatytomis į krūtinę.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1966 m. lapkričio 15 d. dvi jaunos poros iš Point Pleasant: Rodžeris ir Linda Skarberiai (Roger and Linda Scarberry) bei Styvas ir Marija Maletai (Steve and Mary Mallette) kartu su savo pusbroliu Loniu Butonu (Lonnie Button) vėlai naktį keliavo Skarberių mašina pro apleistą Antrojo Pasaulinio karo Trinitrotoluolo gamyklą, esančią apie 7 mylios (~11,25 km), nuo Point Pleasant miesto. Netrukus jie pastebėjo dvi raudonas švieseles netoli gamyklos vartų. Sustabdžius mašiną, pasak jų pačių, jie pastebėjo, kad tai buvo didelio gyvūno akys. Išsigandę, jie nuvažiavo tolyn, viršydami 100 mylių per valandą (~161 km/h) greitį. Pasak jų, padaras bandė automobilį vytis.[2]

Ant žmogaus-drugio statulos yra lenta, ant kurios yra surašyta tą naktį nutikusi istorija: "Šaltą rudens naktį, 1966 metų lapkritį, dvi jaunos poros važiavo į TNT teritoriją, į šiaurę nuo Point Pleasant, Vakarų Virdžinijoje, kai suprato, kad jie ten buvo ne vieni. Tai, ką jie pamatė tą naktį, tapo viena didžiausių visų laikų paslapčių ir šitaip gimė žmogaus drugio legenda. Tai virto fenomenu, žinomu visame pasaulyje milijonų žmonių, klausinėjančių: "Kas iš tiesų nutiko? Ką tie vaikai matė? Ar daugiau ks nors tai matė? „. Tai vis dar žadina žmonių vaizduotę – Point Pleasant, Vakarų Virdžinijos ŽMOGUS-DRUGYS“.

Nuo to karto vis atsirasdavo liudininkų mačiusių šį padarą prie tos pačios TNT gamyklos. Kai kurie liudinikai jį matė tik iš tolo, kiti teigia, matę jį iš labai arti. Žmogus-drugys nustojo rodytis po 1967 grudžio 15 d. katastrofos, kai nugriuvo sidabrinis tiltas, jungęs abu Ohajo upės krantus. Katastrofos metu žuvo 64 žmonės.

Yra teorija, kad žmogus-drugys, pasirodo prieš įvykstant didelėms nelaimėms, norėdamas perspėti žmones.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Troy Taylor (2007). „Unexplained America — "Mothman: The enigma of Point Pleasant". Dark Haven Entertainment. Suarchyvuotas originalas 2007-12-14. Nuoroda tikrinta 2007-12-18. 
  2. The Mothman Archyvuota kopija 2011-06-03 iš Wayback Machine projekto.