Žaislinių meškiukų desantas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Žaislinių meškiukų desantas – akcija, kurios metu 2012 m. liepos 4 d. iš Lietuvos Pociūnų aerodromo slapta pakilęs lėktuvas su pliušiniais meškiukais įskridęs į Baltarusiją išmėtė šiuos meškiukus su atsišaukimais prieš žodžio laisvės suvaržymus. Šios akcijos vykdytojai švedų reklamos agentūra „Studio Total“. Apie 800 meškiukų buvo mėtomi iš lėktuvo šalia Ivenčiaus miestelio ir viename iš Minsko priemiesčių.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Akcijos simbolika susijusi su anksčiau Baltarusijoje vykusiomis protesto akcijomis. 2012 m. vasarį vykdant pilietinę akciją „Sakyk tiesą!“ Minske buvo organizuotas „žaislų protestas“: Nepriklausomybės aikštėje buvo išrikiuoti pliušiniai žaislai su protesto plakatais, tada žaislus konfiskavo milicija.

Baltarusijos valdžia neigė skrydžio faktą, tačiau buvo suimtas žurnalistas Antonas Suriapinas, kurios fotografavo iš lėktuvo išmestus meškiukus ir įdėjo jų nuotraukas į tinklalapį Belarusian News Photos.

Praėjus savaitei po meškiukų desanto Baltarusijos specialiosios tarnybos pranešė apie agentūrinio tinklo, „šnipinėjusio Lietuvai“, suardymą. Lietuva neigė, kad toks tinklas apskritai egzistavo, ir vadino Baltarusijos specialiųjų tarnybų pareiškimą absurdišku. Nors Baltarusija neigė šnipų išaiškinimo sąsają su „žaislinių meškiukų desantu“, manoma, kad tai buvo kerštas Lietuvai už tokią akciją.[1]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]