Pereiti prie turinio

Šokei Macujis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Shokei Matsui
Gimė 1963 m. sausio 15 d. (61 metai)
Veikla japonų karateka, dabartinis internacionalinės Kyokushinkai organizacijos (IKO-1) pirmininkas turintis 8 Dan.

Shokei Matsui (pilnas vardas: Akiyoshi Matsui, g. 1963 m. sausio 15 d.) – japonų karateka, dabartinis internacionalinės Kyokushinkai organizacijos (IKO-1) pirmininkas turintis 8 Dan.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šokei (Akijoši) Matsui pradėjo Kyokušin treniruotis būdamas 13 metų. 1976 m. jis įstojo į Kita Nagare-Yama Dojo, kuris yra Chiba prefektūroje, ir per daugiau nei vienerius metus pasiekė juodą diržą. 1980 m. būdamas vos 17 metų Matsui iškovojo 4 vietą atvirose Japonijos karatė varžybose. Po kurio laiko jis tapo aukščiausiu treneriu internacionalinėje Kyokushin mokykloje, kuri yra Tokijuje, vadinamame Honbu-Dojo.

1981 ir 1982 m. Matsui užėmė 3 vietą atvirose Japonijos karatė varžybose. Per 3 pasaulio karatė varžybas jis užėmė taip pat 3 vietą ir tapo žinomas dėl savo stebinančios kovinės dvasios, savo jėgos bei ištvermės. Per kitus dvejus metus, 1985 ir 1986 m., jis laimėjo abu atvirus Japonijos karatė čempionatus ir išlaikė patį sunkiausią Kyokushin testą, vadinamą Hyakunin-Kumite (100 kovotojų kova) per rekordiškai trumpą laiką. Japonijoje jis buvo žinomas kaip žmogus turintis neprilygstamą talentą, kaip žmogus, kuris yra nepakartojamas. Taip jis tapo 1987 m. pačiu visų laikų jauniausiu karatė pasaulio čempionu. 1992 m. Matsui atidarė savo nuosavą mokyklą Asakusa rajone, Tokijuje, o Sosai Mas Oyama jį titulavo ten esančio karatė skyriaus pirmininku.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1994 metais birželio 26 mirus Sosai Mas Oyamai, visos organizacijos valdžia buvo perleista Šokei Matsui, kuris nuo dabar tapo organizacijos Kancho (pirmininkas). Po įkūrėjo mirties nepaisydamas jam priešiškų pareiškimų dėl pasivadinimo Kancho, Matsui surengė tų pačių metų liepos mėnesį 11 Japonijos visų svorio kategorijų turnyrą, o po to dar ir atviras Japonijos karatė varžybas, kurias gyvai stebėjo apie 16 tūkst. žmonių. Sekančiais metais jis organizavo labai sėkmingą 6 atvirą pasaulio karatė čempionatą, kuriame dalyvavo 168 kovotojai iš viso pasaulio, o 25 tūkst. žiūrovų sekė renginį.

Per dešimtį metų nuo to kai jis perėmė IKO (International Kyokushinkaikan Organisation) pirmininko pareigas, jis suplanavo bei surengė ne vieną, bet tris naujus turnyrus: pasaulio vyrų karatė čempionatą, pasaulio moterų karatė čempionatą ir pasaulio čempionatą su svorio klasėmis, kuriais jis toliau platino Mas Oyamos sukurtus idealus ir vedė Kyokushin į ateitį.

Šiuo metu internacionalinė karatė organizacija turi daugiau nei 12 milijonų narių 125 šalyse. Tuo metu kai jis iš Honbu rūpinasi organizacijos veikla, Kancho Matsui keliauja taip pat per įvairiausias mažesnes organizacijas. Kiekvienais metais besilankydamas įvairiose šalyse bei kultūrose visame pasaulyje jis ir toliau tesia Mas Oyama misiją ir mokina bei platina Kyokushin kelio tiesas.