Šešiolikmečiai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Šešiolikmečiai – 1985 m. Lietuvos kino studijoje TSRS Centrinės televizijos užsakymu sukurtas 3-jų serijų meninis filmas. Drama. Filmo trukmė – 193 min.

Kūrybinė grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vaidina[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Socialinis-nuotykių filmas apie XX a. ketvirto dešimtmečio kartą, apie tuos vaikinukus, kurie dėl karo ir pokario įvykių pernelyg anksti neteko vaikystės, ant savo pečių nešė nepakeliamą suaugusiųjų pasaulio problemų naštą.

Pirmoje serijoje veiksmas vyksta tarpukario Kaune. Dešimtmečiai berniukai gyvena savo pasaulyje. Laurynas su draugais saugo sodą – savo žaidimų ir treniruočių vietą, kurią nusižiūrėjo turtingo teisėjo Vizbaro kompanija.

Antros serijoje – 1943 m. Karo sąlygomis berniukai greit suaugo. Laurynas su draugu Loda - tarybinių partizanų ryšininkai, padeda pabėgti vokiečių suimtam Lauryno tėvui.

Trečioje serijoje parodomas pokario Kaunas. Suaugę šešiolikmečiai dar lanko mokyklą, veikia komjaunime. Likimas vėl suveda su Vizbaru, kaime gyvenančiu svetima pavarde. Padėdamas sulaikyti ginkluotą grupuotę, žūva Loda. Laurynas siekia atkeršyti už draugą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]