Į laukinį pasaulį (knyga)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.


Į laukinį pasaulį
Into the Wild (book) cover.png

Pirmojo leidimo viršelis

Autorius Jon Krakauer
Šalis JAV
Žanras Biografija
UDK: 821.111(73)-94
Originalus leidimas
Pavadinimas Into the Wild
Šalis JAV
Kalba anglų
Leidykla Villard
Išleista 1996 m.
Formatas Kietais viršeliais
Puslapių 224
ISBN: 067942850X
ISBN-13: 9780679428503
OCLC: 1018101403
Pirmasis lietuviškas leidimas
Pavadinimas Į laukinį pasaulį
Leidykla Baltos lankos
Išleista 2012 m.
Vertėjas Gediminas Sadauskas
Formatas Kietais viršeliais
Puslapių 220
ISBN-13: 978-9955-23-533-0

Į laukinį pasaulį (angl. Into the Wild) – 1996 m. išleista negrožinės literatūros knyga, parašyta Džono Krakauerio. 2007 m. pagal šią knygą buvo pastatytas filmas tokiu pačiu pavadinimu.

Santrauka[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1992 m. rugsėjo 6 d. Kristoferio MakKendleso lavonas buvo rastas apleistame autobuse, Aliaskos valstijoje. Po metų Džonas Krakaueris atsekė MakKendleso žingsnius nuo to laiko, kai jis baigė universitetą iki tol, kol gavo galą Aliaskoje.

Tai pasakojimas apie Kristoferį MakKendlesą, kuris metė įprastą gyvenimo būdą ir išvyko į laukinę Aliaskos gamtą. Galiausiai jį pražudė pernelyg didelis pasitikėjimas savo jėgomis ir beatodairiškas savęs statymas į pavojus.

MakKendlesas bekeliaudamas liovėsi prisistatyti savo tikru vardu ir naudojo Aleksandro Superbastūno (angl. Alexander Supertramp) slapyvardį. Krakaueris spėja, jog jo asketiškam nusistatymui veikiausiai įtaką padarė Henrio Deivido Toro ir Džeko Londono kūriniai.

Krakaueris bando suprasti MakKendleso asmenybę nagrinėdamas savo alpinistinio žygio paskatas bei patirtis nuodugniai atpasakodamas kopimą į Velnio nykščio viršūnę, kai jis pats buvo jaunuolis. Jis taip pat užsimena apie kitus mįslingai tyruose dingusius jaunuolius. Be to, jis gan išsamiai atpasakoja MakKendleso artimųjų išgyventą sielvartą.

Džono Krakauerio knygoje „Į laukinį pasaulį“ atkreipiamas dėmesys į tai, kaip ieškant savęs galima sulaukti visuomenės nepripažinimo. Daugelis kritikų pripažįsta, jog Krisas MakKendlesas ieškojo dvasinio nušvitimo. Jis bandė keliauti tyruose neapsikraudamas materialios nuosavybės našta, nes taip, jo manymu, buvo daug smagiau.