Čihuahua (šuo)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Čihuahua (šuo)
Standartas: Nr. 218, IX FCI grupė, 6 sekcija
Kilmės šalis: Meksikos vėliava Meksika
Veislės paskirtis: dekoratyvinis šuo
Ūgis (ties ketera)
Patinas: 15 - 25 cm
Kalė: 15 - 25 cm
Svoris
Patinas: 1,5 - 3 kg
Kalė: 1,5 - 3 kg
Savybės
Plaukas: gali būti įvairaus ilgio bei įvairių spalvų
Tinkamumas apsaugai: Žemas
Tinkamumas tarnybai: Žemas
Vados dydis: apie 4
Ilgaamžiškumas: 14 - 18 m.

Čihuahua – labai sena šunų veislė, kilusi iš Meksikos. Čihuahua šuniukai yra vieni iš smulkiausių ir mažiausių pasaulyje.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Čihuahua veislė atsirado maždaug prieš 5000 metų. Manoma, kad šuneliai atsirado vienoje Meksikos saloje Čihuahua, todėl ir veislė gavo tokį pavadinimą. Pradžioje jie buvo trumpaplaukiai, o paskui iš trumpaplaukio buvo išvestas ir ilgaplaukis. Čihuahua senovėje buvo laukiniai, yra tvirtinančių, kad jie netgi gerai laipiodavo medžiais.[1] Juos žmonės prijaukino tik gerokai vėliau - po kelių ar keliolikos šimtmečių.

Išvaizda[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Čihuahua turi dideles, stačias ausis. Aukštis ties ketera yra 15–25 cm, dydžiui griežtų standartų nėra. Trumpaplaukiai šuniukai yra mažesni. Svoris – nuo 500 g iki 3 kg, pageidaujama 1 kg 800 g. Trūkumai – nežymus galvos gumbas, nežymus pakaktys, kreivos sulinkusios kojos, nulėpusios ausys, garbanoti ar per ilgi plaukai, neplaukuota uodega, ilgas smailus snukis. Pagal išvaizdą čihuahua dažnai maišomi su toiterjerais, mat pastarųjų gerokai didesnė populiacija Lietuvoje.

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]