YouTube

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
„YouTube“ logotipas

„YouTube“ yra internetinė svetainė, kurioje kiekvienas prisiregistravęs gali įkelti, žiūrėti video įrašus ar dalintis jais su kitais. Svetainę 2005 m. vasarį įkūrė trys „PayPal“ darbuotojai Chad Hurley, Steve Chen ir Jawed Karim. „YouTube“ vaizdo įrašams rodyti naudoja „Adobe Flash“ (ankščiau vadintas ,,Macromedia Flash") grotuvą.

YouTube duomenų bazėje labai daug kategorizuotų vaizdo įrašų, tarp kurių yra ir filmų bei televizijos laidų ištraukų, muzikos videoklipų, namų darbo įrašų ir pan. Bet kurį įrašą galima nesunkiai įkelti į savo interneto svetainę ar videoblogą. „YouTube“ griežta draudžia įkelti autoriaus teisėmis apsaugotus darbus, bet tokie įrašai svetainėje sudaro didelę visos kolekcijos dalį.

Svetainės populiarumas staigiai pakilo 2005 m. gruodį, kai į ją buvo įkeltas populiarus „Lazy Sunday“ klipas iš „Saturday Night Live“. 2006 m vasarį „NBC Universal“ paprašė ištrinti iš „YouTube“ kelis autorinėmis teisėmis apsagotus NBC vaizdo įrašus, tarp kurių buvo „Lazy Sunday“ ir 2006 m. žiemos olimpinių žaidynių ištraukos.

2006 m. kovą visi serialo „Family Guy“ įrašai buvo išimti dėl autorių teisių pažeidimų. 2006 m. balandį „YouTube“ padarė įkeliamoms byloms dešimties minučių limitą. Dabar šio limito nėra.

2006 m. spalį „YouTube“ už 1,65 mlrd. JAV dolerių akcijomis nupirko pasaulio IT gigantas „Google“.[1]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

Vikiteka