Google Chrome

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Google Chrome
Chrome-Logo.svgChromeVikipedija.png
Google Chrome
Kūrėjas Google
Paskutinė versija 38.0.2125.104 / 2014 m. spalio 8 d.
OS Windows (XP SP2 ir vėlesnės versijos); Mac OS X; Linux; Android ir iOS
Paskirtis Interneto naršyklė
Licencija komercinė
Svetainė www.google.com/chrome

Google Chrome – Google kuriama naršyklė, puslapių atvaizdavimui naudojanti WebKit variklį. Pirmoji vieša beta versija Windows operacinėms sistemoms išleista 2008 m. rugsėjo 2 d., pirmoji stabili versija – 2008 m. gruodžio 11 d. Pagal „StatCounter“ duomenis naršyklė yra pirma pagal populiarumą, o jos rinkos dalis pasaulyje 2012 m. gegužės mėn. buvo 33 %[1], Lietuvoje 30,92 proc.[2]

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Iš pradžių Chrome išleista tik Microsoft Windows platformai, o nuo 2009 m. gruodžio 9 d. atsirado dev ir beta versijos GNU/Linux ir Mac OS X operacinėms sistemoms. Pirmosios versijos šioms sistemoms nevisiškai atitiko Windows versijos funkcionalumą ir visos funkcijos tapo analogiškomis tik nuo 5.0.* versijos.

Pirmoji versija Windows operacinei sistemai buvo išleista 43 kalbomis.[3] Per pirmąsias kelias valandas po išleidimo į Google buvo nusiųsti keli šimtai įvairių pranešimų apie klaidas.[4]

Savybės[taisyti | redaguoti kodą]

Google Chrome išskirtinės savybės:

  • Naršymas naudojant atskirus procesus – kiekvienai kortelei bei kiekvienam trečios šalies papildymui kuriamas atskiras procesas, taip pagerinant naršyklės stabilumą. Kitose naršyklėse kortelėms kuriamos atskiros gijos, todėl dėl kritinių klaidų apdorojant vieną puslapį užsidaro visa naršyklė.
  • Skriptų (parašytų JavaScript kalba) apdorojimas spartesnis nei kitų naršyklių dėl specialiai Google Chrome sukurtos JavaScript virtualios mašinos V8.
  • Juodieji sąrašai – naršyklė automatiškai atsisiunčia atnaujintus juoduosius sąrašus, pagal kuriuos atskiria rizikingus puslapius.
  • Integruota Gears naudojimo atsijungus nuo interneto technologija.
  • Pradinis naršyklės puslapis iškart rodo dažniausiai lankytus puslapius bei paieškas, panašiai kaip Opera naršyklėje naudojamas SpeedDial.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]


Vikiteka