Universal Music Latin Entertainment

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Universal Music Latin Entertainment
Pagrindinė bendrovė Universal Music Group
Įkurta 2008 m.
Žanras Įvairūs
Kilmės šalis Jungtinės Amerikos Valstijos,
Vieta Majamis, Florida
Tinklalapis Oficiali svetainė

Universal Music Latin Entertainment (UMLE) yra Jungtinių Amerikos Valstijų įrašų kompanija, kuri priklauso Universal Music Group. Ši kompanija sukurta po Univision Music Group įsigijimo ir sujungimo Universal geriausius Lotynų Amerikos atlikėjus. UMLE priklauso kelios įrašų kompanijos, kaip Fonovisa ir Disa Records.

Įrašų kompanijos[taisyti | redaguoti kodą]

Univision Records(2001-2008)[taisyti | redaguoti kodą]

2001 m. susikūrusi kompanija Univision Records jau turėjo garsius atlikėjus, kaip Pilar Montenegro, Anaís, Jennifer Peña, Graciela Beltrán, Iman, Los Forasteros, Daniel René ir Pepe Aguilar. 2008 m. Univision Music Group buvo įsigyta UMG kompanijos.

Fonovisa Records[taisyti | redaguoti kodą]

2002 m. dar Univision Music Group laikiais, buvo nupirkta kompanija Fonovisa, didžiausia Meksikos įrašų kompanija. Ši kompanija nuo 1984 m. išgarsino daug meksikiečių atlikėjų, kaip pvz: Marco Antonio Solís, La Banda el Recodo, Conjunto Primavera, Los Temerarios, ir Los Tigres del Norte.

Disa Records[taisyti | redaguoti kodą]

Disa Records antroji pagal dydį Meksikos kompanija įrašų, priklauso Chávez šeimai Monterėjuje. Tačiau, 2001 m. Univision nusipirko 50 % Disa dalies iš Chávez. 2006 m. Univision nuspirko likusius 50 % procentus, ir kompanija atiteko Univision Music Group. Kompanijos žymesni atlikėjai yra Palomo, Los Angeles Azules, Grupo Bryndis, Liberación, El Poder del Norte, ir Meksikos akotrė ir atlikėja Aracely Arámbula.

Machete Music[taisyti | redaguoti kodą]

Machete Music daugiausiai turi atlikėjus iš Puerto Riko ir kitus Pietų Amerikos reggaeton stiliaus muzikantus. Kaip: AKWID, Wisin y Yandel, Ivy Queen, Don Omar, Molotov, ir t.t

Universal Music Latino/Universal Music Mexico[taisyti | redaguoti kodą]

Universal Music Latino kompanijai priklauso grupė Belanova, atlikėjai Luis Fonsi, Enrique Iglesias, Juanes, Olga Tañón, Gloria Trevi, David Bisbal, Paulina Rubio, ir Dulce Maria. Kanadietė atlikėja Nelly Furtado prisijungė prie šios kompanijos,. kad išleistų albumą ispanų kalba pavadinimu Mi Plan.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]