Chester Bennington

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Chester Bennington
Biografija
Pilnas vardas Česteris Čarlas Beningtonas
(angl. Chester Charles Bennington)
Gimė Kovo 20 d., 1976 m.
Flag of the United States.svg JAV, Arizona, Finiksas
Žanrai Alternatyvusis metalas
Nu metal
Alternatyvus rokas
Rapcore
Post-grunge
Veikla Dainininkas, muzikantas
Instrumentai Klavišiniai instrumentai
Gitara
Vokalas

Česteris Čarlzas Beningtonas (angl. Chester Charles Bennington; gimė 1976 m. kovo 20 d., Fynikse, Arizonos valstijoje, JAV) – grupės Linkin Park pagrindinis vokalistas, dainų autorius. Dalyvauja visokiuose projektuose, turi savo drabužių liniją Ve’Cel. Sukūrė savo grupę Dead By Sunrise.

Biografija[taisyti | redaguoti kodą]

Užsiiminėti muzika pradėjo būdamas 13 metų. Būdamas 10-14 metų mėgo hip hopo stiliaus muziką (Sugarhill Gang ir Slick Rick). Didelę įtaką jam turėjo grupė Stone Temple Pilots, Loverboy, Foreigner ir Rush. Pirmasis albumas, kuris padarė Česteriui įspūdį buvo Misfits. Labiausiai vertina šiuos 5 albumus – Fugazi „13 Songs“, Al Green „Greatest Hits“, Led Zeppelin „IV“, The Beatles „The White Album“, Stone Temple Pilots „Purple“.

Buvo įjunkęs į kokainą ir metamfetaminą. Vėliau poveikį narkotikams įveikė.[1]
Prieš profesionaliai užsiimdamas muzika dirbo Burger King restoranuose.

Kurį laiką buvo post-grunge grupės Grey Daze (Finiksas, Arizona) vokalistas.[2] Šią grupę paliko 1998 m. ir ieškojo kitos grupės, kurioje galėtų dalyvauti.

Išėjęs iš savo buvusios grupės Grey Daze, Česteris laikinai neturėjo kuo užsiimti ir gavo pasiūlymą tapti grupės Xero vokalistu. Po perklausos jis tapo grupės nariu. Grupė tada pasivadino Hybrid Theory, o vėliau, dėl šio pavadinimo panašumo į kitos grupės pavadinimą, jie pasivadino Linkin Park.

Šeima[taisyti | redaguoti kodą]

Pirmoji žmona buvo Samantha (vedė 1996 m. spalio 31 d.). Jų sūnus Draven Sebastian gimė 2002 m. balandžio 19 d. 2005 m. jiedu išsiskyrė.

Po to vedė Talindą Bentley, buvusį Playboy modelį, su kuria turi sūnų Tyler Lee (g. 2006 m.). Jie augina ir Talindos sūnus iš ankstesnės santuokos Jamie ir Isaiah.

Česteris turi vyresnįjį brolį Brian.

Dead By Sunrise[taisyti | redaguoti kodą]

Česteris su Julien K/Orgy grupe sukūrė grupę Dead By Sunrise. Grupės debiutinis albumas „Out of Ashes“ buvo išleistas 2009 m. spalio 13 d.

Citata[taisyti | redaguoti kodą]

„Man labiausiai patinka priklausyti grupei todėl, kad tu turi galimybę kurti ir atlikti muziką su nuostabiais muzikantais, kurie tapo geriausiais draugais. Noriu padėkoti visiems, kas palaiko mus ir padaro visą tai įmanoma.“

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

  1. Bradenton Herald, Bradenton: Mo' Money Mo' Problems (August 13, 2004), Linkin Park Association; retrieved on June 27, 2007.
  2. Rolling Stone Magazine, Linkin Park – Biography (March 14, 2002), The Linkin Park Times; retrieved on June 24, 2007.

Vikiteka

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Lietuvos Linkin Park fanų bendruomenė