Xavier Dolan

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius
(pažymėtas nuo 2020 m. lapkričio).

Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Xavier Dolan
Xavier Dolan Cannes 2016.jpg
Tikras vardas Xavier Dolan
Gimė 1989 m. kovo 20 d. (31 metai)
Montrealis, Kanada
Šalis Flag of Canada.svg Kanada
Žymesni vaidmenys

Ksavjė Dolanas-Tadrosas (Xavier Dolan-Tadros, g. 1989 m. kovo 20 d.) – Kanados aktorius, režisierius, scenarijų autorius ir kostiumų dizaineris. Xavier Dolan pradėjo aktoriaus karjerą vaikystėje reklamos srityje. Vėliau sukūrė keletą nepriklausomo kino juostų. Dolanas pirmą kartą gavo tarptautinį pripažinimą 2009 metais už savo paties režisuotą pilnametražį filmą „Aš nužudžiau savo motiną” (pranc. J’ai tué ma mère). Tai buvo jo kaip režisieriaus debiutinis filmas. Filmo premjera įvyko Kanų kino festivalyje.

Nuo 2009 metų, jis parašė ir režisavo 8 filmus, kurių visų premjeros buvo Kanuose, išskyrus filmus „Tomas atvyko į kaimą” (angl. Tom at the Farm), kurio premjera įvyko 2013 metais Venecijos kino festivalyje, ir jo pirmąją juostą anglų kalba – „John F. Donovan mirtis ir gyvenimas” (angl. The Death and Life of John F. Donovan), kurio premjera įvyko 2018 metų Toronto tarptautiniame kino festivalyje. 2015 metais Xavier Dolan režisavo britų muzikos atlikėjos Adele singlo „Hello” muzikinį klipą.

Dolanas už savo kūrybą yra įvertintas daugybe apdovanojimų. 2014 metais už savo filmą „Mamytė” (angl. Mommy) Dolanas laimėjo Kanų kino festivalio žiuri prizą. 2016 metais už filmą „Tai tik pasaulio pabaiga” (pranc. Juste la fin du monde) laimėjo to paties festivalio Grand Prix apdovanojimą.