Pereiti prie turinio

Wolfmother

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Wolfmother

Wolfmother koncerto metu
Biografija
KilmėSidnėjus, Naujasis Pietų Velsas, Australija
Žanraihard rock, stoner rock
Aktyvumo metai2000-dabar
Įrašų kompanijaModular
Interscope
Island
Svetainėhttp://www.wolfmother.com/
Nariai
Andrew Stockdale
Ian Peres
Aidan Nemeth
Dave Atkins
Buvę nariai
Chris Ross
Dave Atkins

Wolfmother – roko grupė iš Australijos. Dažniausiai jos muzikos stilių kritikai apibūdina kaip: stoner rock, heavy metal, hard rock, psychedelic rock, stoner metal, kai kuriuose dainose galima rasti ir indie rock užuomazgų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2004 m., išleidusi debiutinį albumą „Wolfmother EP“, grupė iš karto pateko į klausomiausių grupių sąrašų viršūnes. Taip pat sudalyvavo kelete didelių muzikos festivalių (Homebake ir The Big Day Out).

2005 m. grupė persikėlė į Los Andželą (JAV), kur pradėjo darbą kartu su Dave Sardy, kuris taip pat prodiusavo tokias grupes kaip Jet ar Oasis.

Tais pačiais metais Wolfmother gavo apdovanojimą Australijos jaunimo radijo stoties Triple J apdovanojimuose (kategorija „Geriausias Australijos metų albumas“).

2006 m. balandžio mėn. jų debiutinis albumas buvo išleistas visame pasaulyje. Wolfmother dainos tapo populiarios tarptautinėje muzikos rinkoje.

Jų dainas savo garso takeliams naudojo kai kurie filmų kūrėjai bei daug žymių pasaulio firmų savo reklamose: Apple iPod, Playstation 2 ir Xbox 360, Mitsubishi Lancer, Jackass Number Two, House, the 2006 Australian Football League (AFL) finals, the Winter X Games.

2007 m. Wolfmother kasmetiniuose Grammy apdovanojimuose laimėjo „Geriausio Hard-Rock pasirodymo“ apdovanojimą už savo dainos „Woman“ atlikimą.

2008 m. liepos pradžioje buvo pranešta, kad grupę, dėl nesutarimų, paliko Chris Ross, kuris grojo bosine gitara ir klavišiniais ir būgnininkas Myles Heskett.[1] 2009 m. balandžio pradžioje grupė koncertavo JAV jau pasikeitusi. Joje buvo trys nauji nariai gitaristas Aidan Nemeth, bosine gitara ir klavišiniais grojantis Ian Peres ir būgnininkas Dave Atkins.[2]

Kritika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Daugelis kritikų pabrėžia tai, kad Wolfmother perėmė (kopijavo) daugelį muzikinių elementų iš tokių 7-tojo dešimtmečio legendų kaip Led Zeppelin, Deep Purple ar Black Sabbath. Patys grupės nariai neneigia, kad jiems įtaką darė šios grupės, tačiau nesutinka, kad jų muzika – šiek tiek „sumodernintas“ 70-ųjų rokas.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumai

  • 2005 m. Wolfmother
  • 2009 m. Cosmic Egg

Singlai

Metai Daina Pozicija Albumas
AUS CAN UK US
Main.
US
Alt.
2005 „Mind’s Eye/Woman“ 29 Wolfmother
2006 „White Unicorn“ 33 29
„Dimension“ 49
„Woman“ 34 31 7 10
Love Train“ 62
„Joker & the Thief“ 8 61 64 27 31
2009 Back Round 100 Cosmic Egg
„New Moon Rising“ 50 32 38
White Feather Ruošiamasi išleisti

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]