Vokiečių kalbos kaip užsienio kalbos testas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Vokiečių kalbos kaip užsienio kalbos testas (vok. Test Deutsch als Fremdsprache, TestDaF) – centralizuotas ir standartizuotas vokiečių kaip užsienio kalbos egzaminas (testas), organizuojamas visame pasaulyje. Vokietijos akademinių mainų tarnybos (DAAD) užsakymu išplėtojo Hageno nuotolinių studijų universitetas (FernUniversität Hagen), Bochumo Rūro universiteto Kalbų mokymo tyrimų seminaras (Vokietija), Gėtės institutas ir Carl Duisberg centras nuo 1998 m. iki 2000 m. TestDaF iš esmės yra skirtas stojantiesiems į Vokietijos aukštąsias mokyklas, įrodinėjant tinkamą savo vokiečių kalbos žinių ir gebėjimų lygį. 2007 m. TestDaF testui užsirašė apie 15 000 užsienio studentų.

Testavimas, sertifikavimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Laikiusiems testą TestDaF institutas išduoda sertifikatą, patvirtinantį kalbos 4 rūšių įgūdžius (išlaikius subtestus) kaip skaitymo supratimas, klausymas (suvokimas iš klausos), rašytinė ir žodinė išraiška, diferencijuotai pagal atitinkamą lygį (TestDaF lygiai – nuo TDN 3 iki TDN 5). Testavimas vyksta 9 kartus per metus. Registracija vyksta TestDaF centre. TestDaF vykdo specialūs centrai. Lietuvoje – tik vienas TestDaF centras, įkurtas 2005 m. balandį (TestDaF-Zentrum Kaunas, Vytauto Didžiojo universitetas; testavimo vykdytojos – doc. Rūta Eidukevičienė, VDU HMF Vokiečių ir prancūzų filologijos katedros vedėja, ir doc. Antje Johanning, DAAD lektorė). Testavimo datos – 2009 m. rugsėjo 16 d. (registracija 21.07.2009–18.08.2009), 2009 m. lapkričio 10 d. (registracija 15.09.2009–13.10.2009) ir atitinkamai vėliau.

Reikšmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

TestDaF sertifikatas yra oficialus patvirtinimas dėl reikiamų vokiečių kalbos žinių bei gebėjimų, reikalingų mokytis universitetuose Vokietijoje (pagal Vokietijos rektorių konferencijos ir VFR kultūros ministrų konferencijos susitarimus). TestDaF sertifikato 4 lygis (TDN 4) visose keturiose kalbos egzamino dalyse yra pakankamas studijuoti bet kokio tipo aukštojoje mokykloje. TDN 3 lygis atskiruose universitetuose, aukštosiose mokyklose priklausomai nuo studijų ir tyrimų tikslų gali būti pripažintas (arba yra) pakankamas. TDN 5 liudija apie ypač aukšto lygio vokiečių kalbos mokėjimą, esantį virš reikalaujamų kalbos žinių lygio, reikalingo studijoms.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]