Vilniaus Kibirkštis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
 KWrite icon.svg  Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių, kad tiktų enciklopedijai. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
2020 m. atnaujintas Vilniaus Kibirkšties klubo logotipas
Augusto Didžgalvio fotografija
2021 m. Lietuvos čempionės

Vilniaus „Kibirkštis“ - Lietuvos moterų krepšinio klubas. Legendinė komanda įkurta 1961 metais. Klubas "atkurtas" 2011 metais. Pirmąjį sezoną Lietuvos sostinės komanda vadinosi „Kibirkštis-Tichė-IKI“. Vilniaus krepšinio klubas, rungtyniauja Lietuvos moterų krepšinio lygoje, Baltijos šalių čempionate ir Europos moterų krepšinio lygoje „EWBL“ (European Womens Basketball League).

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Klubo pavadinimo kaita

Vilniaus moterų krepšinio klubas įkurtas 1961 metais. Klubo pavadinimas dažnai kito. Pirmaisiais metais Lietuvos moterų komanda vadinos „Kibirkštis“, vėliau pavadinimas buvo pakeistas į „Ryšininkas-Šviesa“, dar vėliau į „Telerina“, o nuo 1995 metų klubas buvo pervadintas į „Lietuvos Telekomas“. Po 10 metų (po 2005-2006 metų sezono) klubas vėl buvo pervadintas į Vilniaus „TEO“. 2011 metais po klubo "atkūrimo" Vilniaus komanda vadinosi „Kibirkšties-Tichės-IKI“, po poros metų 2013-2014 metų sezone klubas persivadino į „Kibirkštis-VIČI“, dar po kelių metų klubas vadinosi Vilniaus „Kibirkštis“, o nuo 2019-2020 sezono pradžios moterų krepšinio klubas persivadino į Vilniaus „Kibirkštis-MRU“.

Klubo atkūrimas

Pasibaigus 2009-2010 metų sezonui ir pasitraukus pagrindiniam rėmėjui („TEO LT“) Vilniaus klubo veikla buvo sustabdyta. Tačiau Vilnius ilgai be moterų krepšinio klubo neišbuvo ir jau sekančiam sezone naujuoju komandos vadovu tapęs Rosvaldas Gorbačiovas kartu su Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos pagalba klubą „atkūrė“ .

Vos tik įsikūręs klubas Lietuvoje skynė pergales vieną po kitos ir kelis sezonus iš eilės iškovojo aukso medalius Lietuvos moterų krepšinio lygoje. Po metų pertraukos Vilniaus klubas vėl sugrįžo ant nugalėtojų pakylos, kurios niekam neužleido du sezonus iš eilės.

Po „Kibirkšties“ atkūrimo[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmasis (2011-2012 metų) komandos sezonas nebuvo pats lengviausias. Komanda Lietuvos moterų krepšinio lygą (LMKL) pradėjo keliais pralaimėjimais, tačiau vėliau įsivažiavo ir reguliarų sezoną baigė antroje turnyro lentelės vietoje (18 pergalių/10 pralaimėjimų). Pusfinalyje „Kibirkštis-Tichė-IKI“ įveikė Šiaulių „Rūtą“ (2-0), o finale, tik po 5 rungtynių kovos pralaimėjo Kauno „VIČI-Aisčių“ komandai (2-3) bei pasipuošė Lietuvos čempionato sidabro medaliais.

„Kibirkštis-Tichė-IKI“ be apdovanojimų neliko ir Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyre. Vilniaus krepšininkės iškovojo sidabro medalius, finale nusileidusios Kauno „VIČI-Aisčių“ komandai.

Pirmąjį sezoną sostinės klubui sunkiau sekėsi tik Baltijos moterų krepšinio lygoje (BWBL). Vilniaus komanda kovas baigė jau pirmame grupės varžybų etape (6 pergalės/4 pralaimėjimai).


Antrame (2012-2013 metų) sezone sostinės klubas atvertė naują lapą ir pirmą kartą debiutavo Europos taurės (EuroCup Women) turnyre.

Kovas Lietuvos moterų krepšinio lygoje „Kibirkštis-VIČI-IKI“ pradėjo užtikrintai ir reguliariame sezone užėmė pirmąją vietą (24 pergalės/4 pralaimėjimai). Pusfinalyje vilnietės ganėtinai lengvai (2-0) įveikė Kauno „Aistės-LSU“ klubą, o finale nepaliko vilčių (3-0) Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ krepšininkėms. „Kibirkštis-VIČI-IKI“ pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo aukso medalius.

Pirmoji vieta buvo iškovota ir Lietuvos kepšinio federacijos taurės turnyre. Tik finalo ketverte į turnyrą pasijungusi Vilniaus komanda pusfinalyje įveikė kitą sostinės komandą „Jaunieji talentai“, o finale nugalėjo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ komandą.

Baltijos moterų krepšinio lygoje Vilniaus krepšininkės kovas pradėjo nuo antrojo etapo, „Elito grupės“. B grupėje buvo iškovotos 5 pergalės ir patirtas 1 pralaimėjimas. Finaliniame ketverte „Kibirkštis-VIČI-IKI“ užėmė 3 vietą ir iškovojo bronzos medalius. Pusfinalyje lietuvės nusileido „Horizont“ krepšininkėms, o mače dėl trečiosios vietos palaužė „Cmoki“ ekipą.

Europos taurės turnyre „Kibirkštis-VIČI-IKI“ debiutavo įveikdamos Slovakijos klubą, tačiau grupės varžybose iškovojo 2 pergales ir patyrė 2 pralaimėjimus bei dėl nesėkmingai susiklosčiusio įmestų/praleistų taškų santykio grupėje užėmė trečią vietą ir į kitą etapą nepateko.

Trečiąjį (2013-2014 metų) sezoną Vilniaus klubas žengė dar vieną žingsnį į priekį. „Kibirkštis-VIČI“ komanda debiutuos prestižiškiausiame Europos turnyre – Eurolygoje.

Sezoną moterų Eurolygoje dviem pergalėmis pradėjusios „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės vėliau turėjo pripažinti daug turtingesnių Europos klubų dominavimą. Debiutiniame sezone Eurolygoje Lietuvos čempionės iškovojo 3 pergales, patyrė 9 nesėkmes ir C grupėje užėmė 6-ą vietą tarp 7-ių komandų.

Pirmasis sezono trofėjus buvo pasiektas kovo mėnesį Panevėžyje. Lietuvos krepšinio federacijos taurės finale „Kibirkšties-VIČI“ merginos 83:71 nugalėjo Klaipėdos „Fortūnos“ komandą. Naudingiausia finalo krepšininke buvo pripažinta Vilniaus klubo legionierė iš Latvijos Ieva Krastina, kuri finale pelnė 28 taškus.

Balandžio mėnesį buvo pasiekta ir antroji sezono pergalė. „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės triumfavo Baltijos moterų krepšinio lygoje. Tai pirmas toks trofėjus Vilniaus klubo istorijoje. Finale Lietuvos klubas 67:57 nugalėjo Minsko „Horizont“ ekipą iš Baltarusijos. Naudingiausia finalo ketverto žaidėja buvo pripažinta Mantė Kvederavičiūtė, o į simbolinį penketą pateko legionierė Hollie Mershon.

Balandžio mėnesį pasiekta ir trečioji „Kibirkšties-VIČI“ sezono pergalė. Lietuvos moterų krepšinio lygos finalo serijoje vilnietės, „sausu“ rezultatu, 3-0 įveikė Marijampolės „Sūduvos“ komandą. Sostinės klubo atstovėms buvo įteikti čempionių medaliai ir nugalėtojų taurė, o komandą Vilniaus miesto Rotušėje priėmė meras Artūras Zuokas.

Ketvirtą sezoną (2014-2015 m.) komanda pasitinka stipriai pasikeitusi. Atjaunėjusioje sudėtyje vos dvi krepšininkės prieš metus tapusios Lietuvos čempionėmis. Komanda grįžo į Europos taurės turnyrą(EuroCup Women).

Sugrįžimas į Europos taurės turnyrą nebuvo pats sėkmingiausias. Vilniaus krepšininkės per 6 rungtynes iškovojo 1 pergalę, patyrė 5 nesėkmes bei D grupėje užėmė 3 vietą tarp 4 komandų. Vienintelė pergalė lapkričio 13 dieną pasiekta Minske, kai „Kibirkštis-VIČI“ 73:51 sutriuškino „Horizont“ klubą iš Baltarusijos.

Ne itin sėkmingai susiklostė ir pasirodymas Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyre. Nugalėtojų titulą gynusios vilnietės pirmose rungtynėse 72:82 nusileido Kauno rajono Hoptrans-Sirenų komandai ir nors atsakomajame mače „Kibirkšties-VIČI“ ekipa buvo stipresnė 6 taškų skirtumu, tačiau to buvo maža ir sostinės ekipa savo pasirodymą baigė ketvirtfinalyje.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda Lietuvos moterų krepšinio lygoje savo kovas baigė ketvirtfinalyje. Vilnietės reguliariame sezone iškovojo 14 pergalių ir patyrė 14 nesėkmių bei turnyro lentelėje užėmė 5-ąją vietą. Ketvirtfinalyje sostinės krepšininkės serijoje 0-2 nusileido Klaipėdos „Fortūnos“ ekipai ir pasitraukė iš pirmenybių. Tai pirmas kartas komandos istorijoje, kai „Kibirkšties-VIČI“ komanda nepasiekė LMKL finalų.

Laimėjimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pasiekimai Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionate

Iškovotas auksas: 1990, 1991, 1992, 1993, 1995, 1996, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2013, 2014, 2021 metais.

Iškovotas sidabras: 2012, 2018 metais.

Iškovota bronza: 2016, 2017, 2019 metais.

Pasiekimai moterų Eurolygoje

 • 2005 m. iškovota bronza
 • 2006 m. užimta ketvirta vieta
 • 2013-2014 m. finalinio turo nepasiekė

Pasiekimai Baltijos šalių turnyruose

Iškovotas auksas: 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2014 metais.

Iškovota bronza: 2013, 2019 metais

Dabartinė komandos sudėtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Kibirkštis-MRU“ komandos sudėtis 2020-2021 m. sezone
Nr. Žaidėja Pozicija Tautybė
1 Julita Bungaitė PF, C Lietuvė
4 Justina Kraujūnaitė PG Lietuvė
5 Jacqueline Luna-Castro PF, C Meksikietė
9 Gabrielė Šulskė PG, SG Lietuvė
11 Saulė Mikelionytė SF, PF Lietuvė
12 Eglė Zabotkaitė SF Lietuvė
13 Kristė Druskytė SF Lietuvė
19 Livija Sakevičiūtė PF, C Lietuvė
21 Ieva Savickaitė C Lietuvė
22 Evelina Šataitė SG, SF Lietuvė
30 Audronė Zdanevičiūtė PG Lietuvė
77 Justina Miknaitė SG, SF Lietuvė
 • Vyr. Treneris: Gitautas Kievinas
 • Trenerio asistentė: Sandra Linkevičienė
 • Fizinio rengimo treneris: Edvinas Goris
 • Kineziterapeutė: Indrė Venskevičiūtė
 • Direktorius: Justas Jankauskas

Rungtynių apranga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo klubo įkūrimo aprangose dominavo juoda-balta spalvos. 2019-2020 metų sezone tradicija buvo pakeista ir aprangų spalvos tapo žydra-balta. 2020-2021 metų sezone komanda grįžo prie standartinių komandos spalvų.

Rungtynių išvykoje spalva - juoda, rungtynių namuose spalva - balta

Kibirkšties dublerių ekipa[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2016 metais Kibirkšties klubas pradėjo ilgalaikį projektą įkurdamas Kibirkšties dublerių ekipą. „Kibirkštis-VKM“ komandoje žaidžia jaunosios perspektyviosios žaidėjos iš Vilniaus bei mažesnių aplinkinių miestų.

„Kibirkštis-VKM“ komandos sudėtis 2020-2021 m. sezone
Nr. Žaidėja Pozicija Tautybė
3 Amalija Pašajevaitė SG Lietuvė
4 Gintarė Buškevičiūtė SF Lietuvė
5 Dominyka Gerkytė SG Lietuvė
6 Salomėja Latvytė SG Lietuvė
7 Gabrielė Sederevičiūtė SF, PF Lietuvė
8 Gerda Raulušaitytė PF, C Lietuvė
11 Ugnė Sirtautaitė PF, C Lietuvė
12 Urtė Ratavičiūtė PF Lietuvė
13 Eva Pernavaitė PG, SG Lietuvė
14 Ugnė Grigaliūnaitė PF Lietuvė
17 Emilija Grigaliūnaitė C Lietuvė
21 Aistė Radzevičiūtė PG Lietuvė
23 Gabija Strolytė SG Lietuvė
 • Vyr. trenerė - Jurgita Štreimikytė-Virbickienė
 • Trenerio asistentas - Tomas Butkevičius
 • Fizinio rengimo treneris - Edvinas Goris
 • Kineziterapeutė - Kotryna Kairytė
 • Direktorius - Justas Jankauskas

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]