Vikipedijos aptarimas:Nesutvarkyti straipsniai

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Apie naujų narių pritraukimą į VP[redaguoti vikitekstą]

Naujam žmogui, neišmanančiam Vikipedijos redagavimo ypatumų, nėra nieko baisiau, kaip pašventus savo brangaus laiko Laisvajai Vikipedijai, po kiek laiko ties savo straipsniu (kartais užimančiu vos kelis sakinius) pamatyti jo veiklos įvertinimą (užrašą):

Informacija šiame straipsnyje nėra sutvarkyta.

Jei galite, prašome sutvarkyti šį puslapį ir tada ištrinti šį pranešimą.

Jei naujas autorius sukuria vieną straipsnį, ir dar nedidelės apimties, nėra taip sunku jį sutvarkyti. Ir be to nėra taip sunku naudotojo aptarimuose palikti nuorodą apie redagavimo būdus VP. --Ooom 13:52, 13 Birželio 2006 (EEST)

Jei nėra taip sunku, visada kviečiame taip ir daryti. Tačiau turiu nuvilti, kad padaugėjus naujokų, šis darbas tikrai nėra toks paprastas - per dieną kartais sudedama 10 ir daugiau visiškai netvarkingų straipsnių, didesnio teksto sutvarkymas reikalauja nemažai laiko, o dar kai ne visai (ar visai ne) enciklopediniai tekstai, porai savanorių šis darbas nebėra įkandamas (nebent kas nors už tai atlyginimą mokėtų). knutux 13:58, 13 Birželio 2006 (EEST)
Tos pačios nuomonės - tik ne visada bus laiko sutvarkyti tiems straipsniukams, ypač greitai... Tad pradžioje užtektų "padrąsinančio" ir pamokančio teksto (šablono), - jį įdedant į tų dalyvių puslapius, kurie aiškiai matosi, kad dar tiesiog nėra įgudę... Tai būtų variantas šalia šablono apie "eksperimentavimą" (kai matosi, kad kažką tiesiog bando).
Galiu tik psichologiškai paaiškinti tą greitą CLEANUP dėjimą visur nedefirencijuojant - tiesiog nemaža dalis pakeitimų yra nelabai prasmingi ar net piktybiški, - ir kai kam nuo to susidaro neigimo refleksai... --JonasS 14:05, 13 Birželio 2006 (EEST)
Jei šablono tekstas atrodo gadinantis nuotaiką, gal galima tą tekstą paredaguot ir padaryt optimiškesnį?
Šablonas mano galva visų pirma reikalingas tam, kad Vikipediją atsivertęs skaitytojas nepamatytų nerišlių tekstų, o jei jau netyčia pataikytų ant tokio tai jis būtų aiškiai pažymėtas kaip nesutvarkytas, taip nurodant skaitytojui, kad informacija straipsnyje gali būti nepatikima, neenciklopediška ir pan. Dėl to netvarkingas straipsnis turėtų būti kuo skubiau pažymimas, nepriklausomai nuo to ar tai darantis dalyvis ruošiasi asmeniškai jį taisyti ar ne.Dirgela 09:04, 17 Birželio 2006 (EEST)

Papildymui[redaguoti vikitekstą]

Nesutvarkytu turėtų laikytinas ir straipsnis, kuriame nesulietuvinti pavadinimai, gausu rašybos ir kt. klaidų. Siūlyčiau papildyti aprašą...

O kodėl vardai turi būti lietuvinami? Rašybos ir stiliaus klaidoms pažymėti yra specialūs šablonai. Dirgela 10:48, 15 Rugpjūčio 2006 (EEST)

Specializuoti skydeliai[redaguoti vikitekstą]

Manau, kad specializuoti skydeliai turėtų turėti labai aiškius kriterijus. Kriterijus galima nustatyti specialiame puslapyje arba susijusiame vikiprojekte. Man labiausiai patiktų aprašymai atitinkamame vikiprojekte, kuriame galėtų būti ir daugiau panašios informacijos, pvz., kaip prisikiriami kategorijoms tam tikros tematikos straipsniai, kada straipsnis laikomas netvarkingu (pvz., straipsnis apie rūšį be infolentelės), kada tos temos straipsnis laikomas nepilnu ir pan.--Dirgela 20:26, 2007 Balandžio 24 (EEST)

Įžanginis sakinys[redaguoti vikitekstą]

Siūlau visai atsisakyti tokių įžanginių sakinių, kaip „Grafų teorijoje medis - tam tikras viršūnių ir lankų rinkinys“. Juos visada nesunkiai galima pakeisti, pvz.: „Medis – tam tikras viršūnių ir lankų rinkinys grafų teorijoje“ ar „Medis – grafų teorijos terminas, reiškiantis tam tikrą viršūnių ir lankų rinkinį“. Todėl nėra jokio reikalo turėti du standartus, standartai tam ir standartai kad jų būtų kaip įmanoma mažiau skirtingų :) --Nomad 16:13, 2008 rugpjūčio 19 (EEST)

O kaip pvz. tokie straipsniai kaip Ispanijos istorija ar Kataro ekonomika gali turėti tik tokį variantą kaip „Grafų teorijoje medis - tam tikras viršūnių ir lankų rinkinys“ :). Nes pvz. apibrėžimas „Ispanijos istorija - istorija šalies, kuri vadinama Ispanija“ suprantamas ir darželinukui ;) ir yra tuščiažodžiavimas ;).--...Spaideris...aptarimas 19:52, 2009 kovo 17 (EET)