Vikipedija:Taisyklių ir tvarkų priėmimas/Pasiūlymas balsavimui

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Spider.web.logo.png  Tai yra nebenaudojamas tarnybinis Vikipedijos puslapis.
Puslapis gali būti nebenaudojamas tiek dėl norinčių juo naudotis trūkumo, tiek ir dėl sutarimo jo nenaudoti dėl vienos ar kitos priežasties.

Naujų taisyklių ir tvarkų priėmimas

1. Norintis pasiūlyti taisykles arba tvarką dalyvis sukuria straipsnį atitinkamu pavadinimu "Wikipedia" vardų srityje ir priskiria kategorijai „Taisyklės ir susitarimai“. Pagrindimas pateikiamas aptarimo puslapyje.

2. Toks straipsnis žymimas {{Tvarkos pasiūlymas}} žyme ir įtraukiamas į kategoriją „Taisyklių pasiūlymai“.

3. Dalyviai laisvai diskutuoja apie pasiūlytą tvarką aptarimo puslapyje.

4. Po to, kai po paskutinio pasisakymo aptarimo puslapyje praeina mažiausiai trys dienos, taisykles ir tvarkas galima pasiūlyti balsavimui. Straipsnis žymimas {{Pateikta balsavimui}} žyme.

5. Balsavimas vyksta mažiausiai dvi savaites.

6. Balsuoti gali visi dalyviai, kurie užsiregistravo mažiausiai prieš du mėnesius ir sukūrė bent 15 straipsnių ar atliko bent 100 neatmestų redagavimų.

7. 2/3 balsavusių balsų dauguma priimta tvarka tampa oficialia Vikipedijos tvarka arba taisyklėmis. Ji registruojama Vikipedija:Taisyklės ir susitarimai puslapyje.

8. Jei už pasisakė mažiau nei 2/3, bet daugiau nei 1/2 dalyvavusių balsavime - tvarka skelbiama oficialiomis rekomendacijomis, kurios registruojamos Vikipedija:Taisyklės ir susitarimai puslapyje.

9. Nuimama žymė {{Pateikta balsavimui}}.

10. Iškilus nesutarimų dėl aukščiau išdėstytos procedūros laikymosi ar kilus įtarimams dėl balsavimo rezultatų klastojimo (sukuriant naudotojus vien tik balsavimui), bet kuris administratorius turi teisę sustabdyti taisyklių įsigaliojimą. Šiuo atveju pradedama vykdyti „konfliktų sprendimo procedūra“.

Taisyklių keitimas

11. Norintis keisti balsavimu priimtas taisykles dalyvis turi apie tai parašyti taisyklių aptarime bei nurodyti konkretų tekstą, kurį norima pridėti, pakeisti (būtinai nurodyti į kokį tekstą siūloma keisti) ar pašalinti. Jei keitimų daug - pageidautina pakeistą puslapį įrašyti subpuslapyje (/pasiūlymas1).

12. Apie pasiūlymą iniciatorius taip pat turi pranešti Vikipedija:Forumas puslapyje. Kiekvienas administratorius, jei pageidauja, gali apie tai paskelbti MediaWiki:Sitenotice pranešimu.

13. Jei per dvi savaites aptarime neatsiranda prieštaraujančių keitimui, taisykles galima keisti taip kaip pasiūlyta, neskelbiant balsavimo. Taisyklių viršuje nurodoma, kad dalis taisyklių yra priimta bendro sutarimo būdu, įdedama atitinkama keitimo nuoroda ir paiškinimas, kad nesutinkantys su taisyklėmis turi pasisakyti aptarimo puslapyje. (Tam naudojamas šablonas Sutarta.)

14. Jei aptarime nėra visiško sutarimo dėl keitimo esmės ar formuluotės (teksto), keitimo iniciatorius gali skelbti balsavimą dėl taisyklių pakeitimo, bet ne anksčiau nei po dviejų savaičių po pasiūlymo pateikimo. Pakeitimai priimami tik esant 2/3 balsavusių dalyvių pritarimui.

15. Su konsensuso būdu priimtais pakeitimais nesutinkantis dalyvis gali atmesti pakeitimus bet kuriuo metu ir pranešti apie savo prieštaravimus aptarime. Jei aptarime dalyviai neprieina naujo bendro sutarimo keitimai laikomi nepriimtais kol nepatvirtinami balsavimu.