Vikipedija:Smulkių mažumų teorijos

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Čia pateiktas pasiūlymas oficialioms Vikipedijos taisyklėms ar tvarkai.
Prašome pasisakyti aptarimo puslapyje.

Smulkių mažumų teorijos kartais sunkiau aprašomos Vikipedijoje remiantis įprastinėmis taisyklėmis. Dėl to joms taikomos papildomos taisyklės.

Problemos esmė[redaguoti vikitekstą]

Kartais itin smulkių mažumų teorijos ignoruojamos joms nepritariančių. Tokiu atveju jos nėra kritikuojamos patikimuose šaltiniuose, nes tai atrodo nereikalingas laiko švaistymas.

Bet tai sukelia bėdų Vikipedijoje. Jei rašant apie tokias teorijas bus nepaminėta tai, kad joms yra nepritariama, bus pažeista taisyklė Vikipedija:Neutralus požiūris. O jei bus pateikiama kritika, kurios nėra šaltiniuose, bus pažeista patikrinamumo taisyklė.

Reikšmingumas[redaguoti vikitekstą]

Siekiant išvengti paradoksų, šaltiniai, teigiamai atsiliepiantys apie smulkios mažumos teoriją laikomi priklausomais nuo straipsnio objekto ir ignoruojami vertinant teorijos reikšmingumą pagal Vikipedija:Reikšmingumas. Jei esama šaltinių, kurie apie teoriją neatsiliepia nei teigiamai, nei neigiamai, laikoma, kad jie aprašo teoriją nepakankamai plačiai, jei jie neužsimena apie tai, kad ji yra mažumos teorija.

Aprašymas kituose straipsniuose[redaguoti vikitekstą]

Paprastai itin smulkių mažumų teorijos neaprašytinos straipsniuose apie ką nors kita, nes net ir vienas sakinys suteiktų joms perdėtą dėmesį.

Be to, (analogiškai skyriuje apie reikšmingumą pateiktiems principams), laikoma, kad smulkios mažumos teorijos teiginio pateikimas suteikia perdėtą dėmesį, jei nėra tinkamų šaltinių, kaip nors kritikuojančių tą teiginį.

Šaltinių lygiavertiškumas[redaguoti vikitekstą]

Jei smulkios mažumos teorija yra aprašoma, neretai jos aprašymas remiasi teorijai palankiais šaltiniais, kurie autoritetingai pateikia tik teorijos šalininkų nuomonę. Tokiu atveju laikoma, kad analogiški teorijai priešiški šaltiniai yra pakankamai patikimi teorijai nepritariančiųjų nuomonei pateikti.