Vikipedija:Neskatinkite primadonų

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Text-x-generic with pencil.svg  Tai yra Vikipedijos rašinys.
Čia pateikta vieno ar keleto naudotojų (o gal ir visos bendruomenės) nuomonė kai kuriais Vikipedijos tvarkos klausimais.

Vikipedijos primadona yra senbuvis, kuris tiki esąs svarbesnis už kitus Vikipedijos dalyvius ir nuolat siekia patvirtinti šį savo įsitikinimą. „Patvirtinimas“ paprastai gaunamas su ceremonijomis „paliekant“ Vikipediją „visam laikui“, dažnai kartu iki smulkių detalių išsamiai aprašant kokį nors smulkų nesutarimą, dėl kurio primadona išeina tą eilinį sykį.

Dažnai tokį išėjimą seka daugybė „prašau, neišeik“ žinučių iš kitų dalyvių ar net primadonos pusės palaikymas nesutarime, dėl kurio ir buvo organizuotas toks spektaklis. Galiausiai primadona gauna ko troškusi – dėmesio ir pripažinimo – ir grįžta į Vikipediją iki kito smulkaus nesutarimo.

Atpažinimas[redaguoti vikitekstą]

Vikipedijos primadonas pakankamai nesunku atpažinti iš šių bruožų:

  • Aktyviai dalyvauja nereikšminguose ginčuose – primadonai joks klausimas nėra per daug menkas ginčytis, ji niekur nenusileidžia.
  • Diskusijose dažnai remiasi savo redagavimų skaičiumi – primadonos bando parodyti, jog yra nepaprastai vertingos ir nepakeičiamos projektui, todėl nuolat pabrėžinėja, kiek daug prisideda. Taip pat bando sumenkinti kitų indėlį.
  • Nuolatiniai grasinimai palikti projektą – pagrindinis primadonos ginklas diskusijose ar nesutarimuose. Tačiau primadonos retai iš tiesų palieka projektą ilgesniam kaip kelių dienų laikui.
  • Neatitinkantys jos požiūrių bei reikalavimų laikomi nevertais. Vikipedija turi bendruomenės taisykles, kad atsisakytų nepageidaujamų įnašų bei redagavimų. Rūšiavimas į gerus ir blogus redaktorius čia nereikalingas.
  • Skepticizmas konsensusui. Asmeninė mažos izoliuotos grupės nuomonė laikoma svarbesne.
  • Kitų nuodėmės prisimenamos visą amžinybę
  • Persekiojimo kompleksas
  • Dvigubų standartų taikymas: man galima daugiau ir kitaip nei visiems.

Bendravimas su primadonomis[redaguoti vikitekstą]

Kaip ir troliai, primadonos trokšta dėmesio. Tačiau troliai yra gan akivaizdžiai destruktyvūs, o primadonos veikla projekte gali atrodyti konstruktyvi ir tokia būti, kol ji pradeda savo Vikipedijos palikimo spektaklį.

Pagrindinis skirtumas nuo kitų aktyvių dalyvių yra tas, kad primadonai indėlis nėra galutinis tikslas Vikipedijoje, o tik priemonė savęs aukštinimui, pripažinimui, įtakai pasiekti; ginklas prieš kitus Vikipedijos dalyvius diskusijose.

Geriausia primadonų aikštyjimusis tiesiog ignoruoti, lygiai kaip ir trolių išsišokimus. Jei primadona grasina paliksianti Vikipediją – lai palieka. Dažniausiai vis tiek sugrįžta po kelių dienų, ir jei pamatys, kad toks žaidimas neveikia – galbūt supras, kad joks Vikipedijos dalyvis nėra svarbesnis už kitus. O jei nesugrįš – Vikipedija yra per daug didelis ir stiprus projektas, kad vieno žmogaus pasitraukimas padarytų nors kiek juntamos žalos. Paliktą nišą greitai užpildo kiti Vikipedijos redaktoriai; redaktoriai, kuriems iš tiesų rūpi Vikipedija, o ne jų pačių asmenybės aukštinimas.

Nuorodos[redaguoti vikitekstą]