Vidurio puolėjas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.
Krepšinio pozicijos
  Įžaidėjas
Atakuojantis gynėjas
Lengvasis krašto puolėjas
Sunkusis krašto puolėjas
Vidurio puolėjas
Šeštas žaidėjas
Krepšininkų standartinės pozicijos: 1-įžaidėjas, 2-atakuojantis gynėjas, 3-lengvasis krašto puolėjas, 4-sunkusis krašto puolėjas, 5-vidurio puolėjas

Vidurio puolėjas – viena iš standartinių pozicijų krepšinyje, dar kitaip vadinama penktojo numerio pozicija arba „centras“. Vidurio puolėjas priklauso priekinei linijai.

Vidurio puolėjai dažniausiai yra sunkiausi tarp komandos draugų, kartais – ir aukščiausi. Šios pozicijos žaidėjai ir puola, ir ginasi tik po krepšiu. Todėl šios pozicijos žaidėjams sunku pataikyti iš vidutinės distancijos, pavyzdžiui, Shaquille O'Neal yra vienas iš netaikliausių baudų metikų NBA. Laikoma, kad vidurio puolėjas cementuoja komandos gynybą. Pagrindinis kriterijus įvertinant vidurio puolėją, kaip ir sunkųjį kraštą – atkovoti kamuoliai. „Centrui“ taip pat svarbu gerai blokuoti priešininko metamus kamuolius. Vieni geriausių NBA „centrų“, blokavusių metimus, buvo Hakeem Olajuwon ir Dikembe Mutombo.

Šios pozicijos žaidėjai visada būna aukštesni nei 200 cm. Didžiausias ūgis nėra apibrėžiamas, bet pastaruoju metu aukščiausias NBA vidurio puolėjas buvo Yao Ming, kurio ūgis yra – 228 cm. Aukščiausiais NBA vidurio puolėjais laikomi Manute Bol ir Gheorghe Mureșan, kurių ūgis buvo 230 cm.