Pereiti prie turinio

Velniškai tavo

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Velniškai tavo

PavadinimasDiaboliquement vôtre
Kilmės šalis Prancūzija
Italija
Vokietija
RežisieriusJulien Duvivier
Scenaristas (-ai)Roland Girard
Jean Bolvary
Julien Duvivier
VaidinaAlain Delon
Metai1967
Žanraskriminalinis
Trukmė93 min.
Kalbaprancūzų ir vokiečių
IMDb įrašas

Velniškai tavo (pranc. Diaboliquement vôtre) – 1967 m. režisieriaus Julieno Duvivier sukurtas kriminalinis filmas pagal Louiso C. Thomaso knygą, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko prancūzų aktorius Alenas Delonas. 1968 m. aktorė Senta Berger už vaidmenį šioje juostoje pelnė „Bambi“ kino apdovanojimą.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Alain Delon – Pjeras Lagranžas / Žoržas Kampo
  • Senta Berger – Kristiana
  • Peter Mosbacher – Kimas
  • Sergio Fantoni – Fredis

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Po avarijos iš komos nubudęs Žoržas Kampo miglotai prisimena praeitį. Išleistą iš ligoninės, žmona Kristiana parsiveža jį į dvarą užmiestyje, kur šie persikėlė prieš įvykstant avarijai. Žoržą prižiūri šeimos draugas gydytojas Fredis, tačiau šio grįžtančios atminties nuotrupos ir kitų žmonių elgesys kelia nerimą, kad jis nėra tas, kuo visi laiko. Jo nepripažįsta šuo, nemėgsta korėjietis tarnas Kimas, dirbantis pas juos jau 7 metus bei neprisileidžia žmona, o nakties sapnuose jis regi karą, kuriame dalyvavo ir prisimena kitą savo vardą – Pjeras Lagranžas. Be to, prasideda keisti dalykai, panašūs į pasikėsinimus: jis vos nenukrenta nuo stogo pro neužvertą liuką, per vakarienę ant stalo nukrinta šviestuvas, o galiausiai užpuola jo paties šuo. Besislėpdamas nuo jo oranžerijoje, Žoržas pamato, kad šis kažką lauke kasa, o vėliau pasišalina. Likęs vienas, jis netrunka aptikti lauke užkastą vyro lavoną.

Vakare jis nori parodyti radinį Kristianai, tačiau kūno nebėra, o žmona tikina, kad šiam pasirodė. Žoržas, nebesuprasdamas kur tiesa, ima galvoti apie savižudybę, tačiau netikėtai savo kambaryje aptinka magnetofoną, kurio įrašas kiekvieną naktį jį ragina nusižudyti.

Galiausiai supratęs, kad nėra Žoržas Kampo, jis priverčia Kristianą pasakyti tiesą: šios vyras buvo labai piktas žmogus, o ji ir Fredis – meilužiai. Jie visi prieš kelis mėnesius grįžo iš Honkongo ir jų niekas šiose apylinkėse nepažinojo. Po to, kai vyras sužinojo apie neištikimybę, grumtynių metu Fredis jį nušovė, o kūną palaidojo. Pjeras, kuris iš tiesų buvo išgerti mėgstantis atsargos seržantas, su Fredžiu susipažino viename iš barų. Pjeras buvo nugirdytas ir suorganizuota automobilio avarija, kurioje jis turėjo žūti ir būti atpažintas kaip Žoržas Kampo, tačiau planas nepavyko, nes Pjeras liko gyvas.