Vatikano II susirinkimas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Susirinkimo Tėvų procesija per Susirinkimo atidarymą
Susirinkimo Tėvai per Susirinkimo atidarymą

Vatikano II susirinkimas – paskutinis Visuotinis Bažnyčios susirinkimas, vykęs Vatikane 19621965 m.[1] (ankstesnis – Vatikano I susirinkimas 1869–1870 m.). 1962 m. spalį jį atidarė popiežius Jonas XXIII, o uždarė popiežius Paulius VI. Dalyvavo būsimieji popiežiai Jonas Paulius I ir Jonas Paulius II, tuo metu turėdami vyskupų rangą. Kaip teologinis konsultantas dalyvavo 35 metų kunigas Joseph Ratzinger – būsimasis popiežius Benediktas XVI.

Svarstyti klausimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Liturgijos peržiūrėjimas – dalykas, tiesiogiai paliečiantis kiekvieno kataliko gyvenimą. Sacrosanctum Concilium – viena iš Susirinkimo paskelbtų konstitucijų – iškėlė orientyrą liturgijos reformai: „Kiekvienas tikintysis turi būti vedamas į pilnatviškai sąmoningą ir aktyvų dalyvavimą liturgijos šventime. Šitoks krikščionių dalyvavimas […] yra jų teisė ir pareiga, kylanti iš to, ką reiškia Krikštas“.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Vatikano II susirinkimas. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XXIV (Tolj–Veni). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2015. 745-746 psl.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]