Vandensvydžio kamuolys

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Nuo 2005 m. naudojamas naujasis vandensvydžio kamuolys

Vandensvydžio kamuolys naudojamas vandensvydžio ir kanupolo varžybose. Kamuolys išsiskiria ryškia spalva ir lengvai suimamu pagrindu, kad žaidėjui būtų patogiau kamuolį laikyti viena ranka.

Įprastai vandensvydžio kamuolys sveria 400–450 gramų, vyrams pripučiamas 90–97 kPa, moterims – 83–90 kPa. Naudojami du skirtingo dydžio kamuoliai: vyrų varžyboms 5 numerio (68–71 cm apimties) ir 4 numerio (65–67 cm) moterims.

Vienas pirmųjų kamuolių vandensvydžio varžyboms buvo sukurtas XIX a. tokios formos kaip naudojamas regbyje. Vėliau pereita prie futbolo kamuolio naudojimo. Tačiau šie kamuoliai greitai sušlapdavo ir tapdavo labai sunkūs, todėl 1936 m. JAV vandensvydžio treneris James R. Smith sukūrė guminį kamuolį, kuris žymiai labiau tiko tokio tipo varžyboms. Iš pradžių kamuolys buvo raudonos spalvos, o 1948 m. buvo perdažytas į geltoną spalvą dėl geresnio matomumo žiūrovams. Oficialiu FINA ir olimpinių žaidynių kamuoliu jis tapo 1956 m.

2005 m. FINA leido pakeisti oficialaus vandensvydžio kamuolio spalvinimą. Nuo šiol kamuolio dalis gali būti mėlynos, raudonos, žalios, juodos ar geltonos spalvos.