Vaidotas Žukas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Vaidotas Žukas
Gimė: 1956 m. liepos 24 d. (63 metai)
Kaunas
Veikla: dailininkas, radijo žurnalistas
Alma mater: Vilniaus dailės institutas

Vaidotas Žukas (g. 1956 m. liepos 24 d. Kaune) – Lietuvos dailininkas, žurnalistas, kolekcininkas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mokėsi Vilniaus 23-joje vidurinėje ir Vilniaus dailės mokyklose, 1979 m. baigė Vilniaus dailės institutą.

1989 m. pradėjo katalikų radijo laidas, įkūrė “Mažąją studiją" ir vadovavo redakcijai iki 1997 m., rengė kultūrines ir religines radijo laidas.

1990 m. pastatė dviejų dalių televizijos filmą „Agrastų vynas“ apie neformalų mąstytoją Justiną Mikutį. Spaudoje paskelbė straipsnių apie kultūrą ir religiją. Parašė kelias knygas. Yra Operos ir baleto paramos fondo narys ir Palaimintojo Teofiliaus Matulionio fondo valdybos pirmininkas.

Kūryba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dailės parodose dalyvauja nuo 1979 m. Surengė pusšimtį autorinių tapybos, keramikos, koliažų parodų Lietuvoje ir užsienyje: Italijoje, Suomijoje, Belgijoje, Vokietijoje. Kuria įvairių žanrų dailę: molbertinę tapybą, freskas, grafiką, žiestą ir reljefinę keramiką, juvelyriką. Ankstesnėje kūryboje yra politiniai ir etniniai ciklai, vėliau - religinė tematika, portretai ir peizažai. Keramikos plaketės su liepsnojančiomis širdimis, Madonos, gėlės, rokailinių ornamentų reljefai asocijuojasi su archeologiniais radiniais, slėpiningais ženklais iš praeities. Tapybai būdingas sodrus, išraiškingas koloritas, paveikslus užpildantis ekspresyvių faktūrų žymėmis. [1] Nuo 1988 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Autoriaus kūrybos turi įsigiję keli Lietuvos muziejai, universitetai, Zimmerli muziejus JAV.

Įvertinimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]