Ulzanos reidas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ulzanos reidas

PavadinimasUlzana‘s Raid
Kilmės šalis JAV
RežisieriusRobert Aldrich
Scenaristas (-ai)Alan Sharp
VaidinaBurt Lancaster
Metai1972
Žanrasvesternas
Trukmė103 min.
Kalbaanglų
IMDb įrašas

Ulzanos reidas (angl. Ulzana‘s Raid) – 1972 m. JAV sukurtas vesternas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko aktorius Burt Lancaster.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Burt Lancaster – Makintošas
  • Bruce Davidson – leitenantas Garnetas DeBuinas
  • Jorge Luke – Ke-Ni-Te
  • Joaquin Martinez – Ulzana
  • Richard Jaeckel – seržantas
  • Lloyd Bochner – kapitonas Čarlzas Geitsas

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Iš rezervato pabėga 9 apačių genties indėnai, vadovaujami Ulzanos. Jiems iš paskos pasiunčiamas kariuomenės būrys, vadovaujamas jauno leitenanto Garneto. Kartu su jais keliauja ir patyręs pėdsekys Makintošas bei indėnas Ke-Ni-Te, kurį su Ulzana sieja tolimi giminystės ryšiai. Bėgdami indėnai puldinėja pavienes fermas ir brutaliai žudo jose gyvenančius baltuosius, tuo tarpu leitenantas Garnetas bando suprasti indėnų žiaurumo priežastis. Jo neapykanta šiems vis labiau auga, kaip ir nepasitikėjimas Ke-Ni-Te.

Ulzana mėgina įvilioti kareivius į spąstus, tačiau Makintošas įspėja jų kėslus. Kareiviams pavyksta perimti indėnų arklius ir šie, likę pėsti, negali greitai judėti. Susišaudymo metu žūna Ulzanos sūnus ir šio tikslu dabar tampa kerštas Garnetui.

Apačiai užpuola dar vieną fermą, tačiau palieka gyvą joje gyvenusią moterį. Makintošas spėja, kad tai padaryta specialiai: leitenantas dalį kareivių kartu su moterimi išsiųs atgal į fortą ir šie taps lengvu grobiu, nes indėnams būtini arkliai. Žinodami, kad yra sekami, kareiviai pasidalina į 2 grupes: Garnetas toliau persekioja indėnus, kita, kartu su Makintošu, pasuka atgal į fortą. Po kurio laiko Garnetas su vyrais grįžta atgal, tikėdamasis, kad nepavėluos išgelbėti Makintošo bei susiremti su indėnais...