Tą kartą, kai priskėliau kaip gleivėtas, beformis kūnas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Tą kartą, kai priskėliau kaip gleivėtas, beformis kūnas
Žanras Maginė fantastika, isekai
Manga
Autorius Fuse
Leidėjas Kodansha
Serializuota 
Leidimo metai 2015 m. – iki dabar
Tomų sk. 13 tomų
Romanas
Autorius Fuse
Leidėjas Shōsetsuka ni Narō
Išleidimo data 2013 m. – 2016 m.
Tomų sk. 15
TV anime
Režisierius Yasuhito Kikuchi
Atsushi Nakayama
Studija Eight Bit
Kanalas Japonija Tokyo MX, BS11, tvk, MBS
Rodymo laikotarpis 2018 m. kovo 2 d. – iki dabar
Serijų sk. 25 + 5 OVA

Tą kartą, kai priskėliau kaip gleivėtas, beformis kūnas (jap. 転生したらスライムだった件, angl. That Time I Got Reincarnated as a Slime) – japonų fantastinių romanų serija, kurią parašė Fuse ir iliustravo Mitz Vah. Romanas buvo ekranizuotas ir rodomas internete nuo 2013 m. iki 2016 m. svetainėje „Shōsetsuka ni Narō“. Jį įsigijo „Micro Magazine“, kuris 2014 m. išleido pirmąjį romanų tomą. Nuo 2019 m. rugsėjo mėn. buvo išleista penkiolika tomų. Romaną Šiaurės Amerikoje licencijavo „Yen Press“, kuris pirmąjį tomą išleido 2017 m. gruodžio mėnesį. Firma „Kodansha“ išleido komiksų versiją, po jos alternatyviąją komiksų versiją išleido kompanija „Micro Magazine“, o anime televizijos serialų adaptaciją išleido firma „Eight Bit“.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Satoras Mikamis, 37 metų biuro darbuotojo iš Tokijo, neturintis merginos, buvo paprašytas vedybų patarimo iš jo kolegos Tamuro. Susitikimo metu su juo ir jo sužadėtinė Miho jį nužudo plėšikas. Mirdamas Satoras Mikamis persikūnija į kitą pasaulį kaip gleivėtas, beformis kūnas. Jis įgyja specialią galią, vadinamą „Plėšrūnu“ (gali praryti kitus padarus ir įgyti jų sugebėjimus). Susidraugavęs su drakonu Veldora, pagrindinis veikėjas, dabar pasivadinęs Rimuru Tempest, pradeda kelionę, norėdamas rasti būdą kaip išlaisvinti Veldorą nuo jo prakeiksmo.

Medijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Romanai

Fuse savo romaną įkėlė į svetainę „Shōsetsuka ni Narō“ kaip internetinį romaną nuo 2013 m. vasario 20 d. Iki 2016 m. sausio 1 d. Serijos buvo įsigytos kompanijos „Micro Magazine“ spausdinimui, kuri išleido pirmąjį romaną, su iliustracijomis, kurias sukūrė Mitz Vah. 2017 m. balandžio 15 d. Anglijos leidykla „Yen Press“ paskelbė renginyje „Sakura-Con“, kad jie licencijavo serijas ir išleis jas Šiaurės Amerikoje.

Manga

Taiki Kawakami pradėjo mangos adaptaciją Kodanshos žurnale „Monthly Shōnen Sirius“ 2015 m. kovo 26 d. „Kodansha USA“ paskelbė apie savo mangos licenciją 2016 m. spalio 6 d. Niujorko komiksų festivalio metu. Antrajį mangą, pavadintą „Tą kartą, kai prisikėliau kaip gleivėtas, beformis kūnas: Kaip vaikšto monstrai" su Shō Okagiri iliustracijom nuo 2016 m. liepos 28 d. išleido „Micro Magazine“.

Anime

Anime televizijos serialo adaptacija buvo rodoma nuo 2018 m. spalio 2 d. iki 2019 m. kovo 19 d. „Tokyo MX“ ir kitais kanalais. Serijos buvo animuojamos „Eight bit“ kompanijos, ją režisavo Yasuhito Kikuchi, Atsushi Nakayama buvo režisieriaus padėjėjas, Kazuyuki Fudeyasu tvarkė serijos kompoziciją, Ryouma Ebata kūrė serialo dizainą, o Takahiro Kišida – monstrų dizainą. „Elements Garden“ kūrė muziką serialiui. Pirmoji serijos pradžios daina yra „Bevardė istorija“, kurią atlieka Takuma Terashima, o pirmoji serijos pabaigos daina – „Kita kolonija“, kurią atliko True. Antroji serijos pradžios daina yra „Terashima“ atliekama „Megurumono“ (メ グ ル モ ノ), o antroji serijos pabaigos daina yra „Mažasis kareivis“ (リ ト ル ソ ジ ャ ー Ritoru Sorujā), kurią atlieka Azusa Tadokoro. Serijos yra tiesiogiai transliuojamos per svetainę „Crunchyroll“, o „Funimation“ transliuoja adaptuotą anglišką versiją. Pirmasis sezonas turi 24 serijas ir penkias OVAs. Originalų animacijos DVD iš pradžių buvo numatyta išleisti 2019 m. kovo 29 d. kartu su vienuoliktąja manga, tačiau jis buvo atidėtas iki 2019 m. gruodžio 4 d. kartu su 13-ąja manga. Antrasis originalus animacijos DVD buvo išleistas 2019 m. liepos 9 d., pridedamas prie 12-osios mangos. Paskelbti dar trys originalūs animacijos DVD diskai, o trečiasis originalus animacijos DVD bus išleistas 2020 m. kovo 27 d. kartu su 14-ąja manga. Ketvirtasis ir penktasis originalus animacijos DVD bus sujungti su atitinkamai 15-ąja ir 16-ąja manga.

Yra paskelbtas antrasis sezonas, kurį planuojama pradėti rodyti 2020 m., kūrimui bus kviečiami tie patys aktoriai. „Eight Bit“ ir toliau kurs serialą.

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Rimuras Tempestas (Mikamis Satoras)[1] – pagrindinis veikėjas, miesto Tempest įkūrėjas ir karalius. Pradžioje istorijos Mikamis Satoras, 37 metų, buvo nužudytas praeinančio plėšiko, gindamas vieną iš savo bendradarbių ir persikūnijo į naują pasaulį kaip gleivėtas, beformis kūnas, žemiausias monstras maisto grandinėje.
  • Veldora Tempest[2] – jauniausias iš keturių stipriausių drakonų. Audros drakonas Veldora, pirmasis Rimuro draugas ir tas, kuris jam davė vardą. Jis taip pat gavo iš Rimuro vardą „Tempest“ ir taip tapo Veldora Tempest.
  • Shizue Izawa[3] – ją prakeikė demonų valdovas Leonas Cromwellas su ugnies dvasios demonu Ifritu. Ji yra išpranašauta Rimuro meilė.
  • Milli Nava (Naikintoja)[4] – ji yra drakonė ir yra viena iš aštuonių žvaigždžių demonų valdovų.
  • Ranga[5] – „Žvaigždžių vilkų“ klano lyderis ir ankstesnio klano lyderio sūnus, visada besislapstantis Rimuro šešėlyje.
  • Shuna[6] – liekna, graži mergina, turinti du baltus ragus, Shuna yra rafinuota asmenybė. Jai malonumą suteikia pagalba kitiems, todėl net jai priskiriama atsakomybė ją džiugina.
  • Benimaru[7] – jis yra lengvai susijaudinantis ir pasitikintis savimi, jis turi du juodus ragus. Nors jo asmenybė yra lengvai sujaudinama, jis iš tikrųjų yra atsargus ir gudrus. Jis yra Rimuro armijos vadas.
  • Souei[8] – jis yra Benimaro vaikystės draugas. Aukštas, gražus, iškalbus vyras. Jis puikiai sugebą šnipinėti ir rinkti informaciją. Paskirtas būti Rimuro nindze, jis labai rimtai užėmė šią poziciją. Jo buvimas skleidžia santūrumą ir nenusakomą jėgą. Jis nesikiša į asmeninius jausmus ir visada išlieka ramus. Rimuro įsakymais jis visada džiaugiasi.
  • Lamrys (Lamrys of the Labyrinth)[9] – vienas iš aštuonių žvaigždžių demonų valdovų. Ji yra šventųjų vadovė, teikianti dieviškąją apsaugą didvyriams. Ji saugo viso pasaulio pusiausvyrą.
  • Hakurou[10] – Rimuro samurajus, gabus kovotojas, mokęs Gazerą Dwargą (dabartinį nykštukų rasės karalių) kardų valdymo technikos.

Serijų apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Serija Serijos pavadinimas Išleidimo data Aprašymas
1 „Audros drakonas, Veldora“ 2018 m. spalio 2 d. Nužudytas biuro darbuotojas Mikamis Satoras prabunda urve, nepažįstamame fantazijos pasaulyje. Paskui sužino, jog jis prisikėlė kaip gleivėtas, beformis kūnas, turintis įvairių galių, suformuotų iš paskutinių minčių prieš mirtį. Tyrinėdamas urvą susiduria ir susidraugauja su senu drakonu, vardu Veldora, kuris oloje buvo uždarytas prieš šimtmečius.
2 „Susitikimas su žaliaisias monstrais“ 2018 m. spalio 9 d. Mikamiui Satorui suteiktas naujas Rimuro Tempesto vardas, jis nusprendžia padėti Veldorai rasti būdą, kaip sulaužyti jo prakeiksmą. Naudodamasis „Plėšrūno“ sugebėjimu jis suvalgo Veldorą ir bando jį išanalizuoti. Įgijęs daugiau galių, prarydamas kitus padarus Rimuras randa kelią iš urvo. Rimuras susiduria su grupe žaliųjų monstrų, kurie prašo jo pagalbos, kad apsaugotų juos nuo „Žvaigždžių vilkų“ grupės.
3 „Kova šalia žaliųjų monstrų kaimo“ 2018 m. spalio 16 d. Dirbdamas kartu su žaliaisias monstrais Rimuras kovoja prieš „Žvaigždžių vilkus“ ir nužudo jų vadą, priversdamas juos pasiduoti. Įtikindamas žaliuosius monstrus ir vilkus gyventi harmoningai Rimuras suteikia jiems visus vardus, bet paskui praleidžia tris dienas miegodamas dėl išsekusios jo magijos. Suprasdamas, kad žalieji monstrai neturi jokių įgūdžių kurti namus ir drabužius, Rimuras su nedidelė grupė išvyko į Dwargono miestą ieškoti nykštukų amatininkų pagalbos.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. MyAnimeList.net (2019) Rimuru "Mikami Satoru" Tempest character description [interaktyvus]. Prieiga per internetą: https://myanimelist.net/character/131549/Rimuru_Tempest [žiūrėta 2019-12-14].
  2. MyAnimeList.net (2019) Veldora Tempest character description [interaktyvus]. Prieiga per internetą: https://myanimelist.net/character/131932/Veldora_Tempest [žiūrėta 2019-12-14].
  3. MyAnimeList.net (2019) Shizue Izawa character description [interaktyvus]. Prieiga per internetą: https://myanimelist.net/character/131934/Shizue_Izawa [žiūrėta 2019-12-14].
  4. MyAnimeList.net (2019) Millim Nava character description [interaktyvus]. Prieiga per internetą: https://myanimelist.net/character/131936/Millim_Nava [žiūrėta 2019-12-14].
  5. MyAnimeList.net (2019) Ranga character description [interaktyvus]. Prieiga per internetą: https://myanimelist.net/character/131940/Ranga [žiūrėta 2019-12-14].
  6. MyAnimeList.net (2019) Shuna character description [interaktyvus]. Prieiga per internetą: https://myanimelist.net/character/131943/Shuna [žiūrėta 2019-12-14].
  7. MyAnimeList.net (2019) Benimaru character description [interaktyvus]. Prieiga per internetą: https://myanimelist.net/character/131944/Benimaru [žiūrėta 2019-12-14].
  8. MyAnimeList.net (2019) Souei character description [interaktyvus]. Prieiga per internetą: https://myanimelist.net/character/131942/Souei [žiūrėta 2019-12-14].
  9. MyAnimeList.net (2019) Lamrys character description [interaktyvus]. Prieiga per internetą: https://myanimelist.net/character/131933/Lamrys [žiūrėta 2019-12-14].
  10. MyAnimeList.net (2019) Hakurou character description [interaktyvus]. Prieiga per internetą: https://myanimelist.net/character/131939/Hakurou [žiūrėta 2019-12-14].

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]