Tikrasis titulas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Tikrasis titulas (angl. substantive title) – aristokrato titulas, kuris gautas paveldint arba jį suteikiant (pvz., suteikė karalius). Priešinga titulų grupė yra pagarbumo titulai, gaunami kaip pagarbumo ženklas iš sutuoktinio arba tėvo, jei šis turi papildomų žemesnio rango titulų.

D. Britanijos ir kai kurių Europos šalių perų sistemose titulus turi atskiri asmenys, bet ne visa šeima ar giminė. Pvz., titulus grafas de Clermont ar Leinsterio hercogas turi konkretūs žmonės, bet ne jų šeimų nariai. Šiuos titulus gali paveldėti tik vienas iš galimų paveldėtojų. T.y., tikrąjį titulą vienu metu turi tik vienas žmogus.

Tuo tarpu kai kuriose Europose šalyse tą patį titulą naudoja visi šeimos nariai, pvz.: hercogas von Sachsen, grafas Danneskiold-Samsoe, baronas Mannerheim, grafas Oxenstierna, princas von Liechtenstein. Tokiais atvejais paprastai tas visų tokios šeimos narių titulas laikomas pagarbumo titulu, o tik šeimos galvos titulas – tikruoju titulu.

Titulai Vesekso erlas (Earl of Wessex), Orange princas (Prince of Orange), Lježo princas (Prince of Liege), Orleano hercogas (Duke of Orleans), Velso princas (Prince of Wales), Brabanto hercogas (Duke of Brabant), Asturijos princas (Prince of Asturias) laikomi tikraisiais titulais, tuo tarpu titulai Belgijos princesė, Ispanijos infanta, Švedijos princesė dabar yra pagarbumo titulai. Paprastai karūnos princo titulas laikomas tikruoju titulu.

Tikrųjų titulų užrašymo ypatumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Anglų aristokratų titulų sistemoje tikrieji titulai rašomi pradedant artikeliu the, o pagarbumo titulai – be šio artikelio:

  • Užrašymas The Marquess of Winchester ir The Earl of Derby reiškia, kad Vinčesterio markizas ir Derbio erlas yra tikrieji titulai.
  • Užrašymas Marquess of Blandford ir Earl of Sunderland reiškia, kad titulai Blenfordo markizas ir Sanderlendo erlas yra pagarbumo titulai.