Theo Albrecht

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Teodoras Paulas Albrechtas
vok. Theo Albrecht
Gimė 1922 m. kovo 28 d.
Esenas, Veimaro Respublika
Mirė 2010 m. liepos 24 d. (88 metai)
ten pat, Vokietija
Veikla kaip ir jo vyresnis brolis Karl Albrecht buvo Aldi koncerno savininkas.

Theodor Paul Albrecht (Theo Albrecht; 1922 m. kovo 28 d. Esene – 2010 m. liepos 24 d. ten pat) – kaip ir jo vyresnis brolis Karl Albrecht buvo „Aldi“ koncerno savininkas.

Theo Albrecht valdė „Aldi Nord“ (būstinė Esenas).

Nuo 1993 m. pasitraukė iš operatyviojo verslo valdymo ir turtą įnešė į paramos fondus.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Theo baigė profesinį mokymą motinos parduotuvėje, įsitraukė į prekybos verslą.

1971 m. lapkričio 29 d. Theo Albrecht buvo pagrobtas. Po 17 dienų buvo sumokėta 7 mln. DM išpirka (tarpininkavo vyskupas Francas Hengsbachas). Pagrobėjai buvo sulaikyti ir 1973 m. nuteisti kalėti (8,5 m. laisvės atėmimo bausme). Theo Albrecht vėliau teisme bandė išsikovoti, kad sumokėta išpirka būtų nurašyta į ypatingąsias išlaidas.

Broliai Albrechtai gyvenę atsiskyrę nuo visuomenės, apie Theo Albrechtą žinoma mažiau nei apie Karlą. Paskutinė Theo Albrechto viešumoje daryta nuotrauka buvo 1971 m. Vienam reporteriui pavyko dar kartą nufotografuoti abu brolius XX a. 8 deš. pradžioje.

Abu broliai buvo itin taupūs. Vokietijos žiniasklaidoje skelbta, kad pagrobimo metu Theo Albrechto pagrobėjai buvo nustebę, pamatę jo paprastą kostiumą, todėl prieš pagrobdami pareikalavo parodyti tapatybės kortelę.

Theo žaidė golfą bei rinko rašomąsias mašinėles. Gyveno Föhr saloje, 1 km² dydžio nuosavame žemės sklype turėjo įsirengęs golfo aikštyną.

Kaip ir jo brolis Karlas Theo buvo laikomas milijardieriumi; „Forbes“ duomenimis, jo turtas siekė 15,1 mlrd. USD (2006 m.), 22 vieta „Forbes“ sąraše. Abu broliai laikė turtą per Markus-Stiftung ir Siepmann-Stiftung paramos fondus.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

[1] Foto: Theo Albrecht dešinėje, Karlas kairėje