The Kooks

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
The Kooks
Biografija
KilmėFlag of England.svg Anglija
ŽanraiIndie Rokas
Aktyvumo metai2004-dabar
Įrašų kompanijaVirgin Records
Nariai
Luke Pritchard
Hugh Harris
Peter Denton
Paul Garred

The Kooks yra Anglijos indie roko grupė. Ji susideda iš keturių narių: Luke Pritchard (vokalas, gitara), Hugh Harris (gitara), Peter Denton (bosinė gitara) ir Paul Garred (būgnai).

Grupės istorija prasidėjo tada, kai visi „The Kooks“ nariai buvo „Brighton Institute of Modern Music“ studentai. Luke Pitchard ir Max Rafferty dalyvavo koledžo projekte, kurio dalyvavimas ir suteikė grupei „The Kooks“ pradžią. Prieš priimdami kitus du narius, Hugh Harris ir Paul Garred grupės pavadinimas buvo parinktas neatsitiktinai. Grupės pavadinimui turėjo įtakos 1971 metais išleistas David Bowie albumas „Hunky Dory“, kuriame yra viena daina pavadinimu „Kooks“. (Kook Amerikos šnekamojoje kalboje reiškia – keistuolis, pamišėlis.) Grupė pasirašė sutartį su „Virgin Records“ įrašų kompanija. Įtvirtinant grupės pavadinimą buvo išsiaiškinta, kad tokiu pat pavadinimu jau egzistuoja viena švedų grupė, kuri susikūrė 1990 metais ir yra išleidę singlą „Too much of nothing“. Anglijos „The Kooks“ savo grupės pavadinimo į kitą taip ir nepakeitė.

Luke Pritchard hitu tapusią dainą „Naïve“ parašė dar būdamas šešiolikos metų, kuri ir išgarsino debiutinį „The Kooks“ albumą „Inside In/Inside Out“. „Inside In/Inside Out“ buvo išleistas 2006 metų spalį. Šio albumo buvo parduota daugiau nei vienas milijonas kopijų ir jis tapo platininiu. Po albumo išleidimo „The Kooks“ išvyko į pirmąjį savo Jungtinių Amerikos Valstijų turą. Vaikinai grojo tokiuose miestuose kaip Niujorkas ir Los Andželas. „The Kooks“ taip pat dalyvavo tokiame festivalyje kaip „Reading Leeds“.

„The Kooks“ yra laimėję 2 apdovanojimus 2006 metais:

  1. „Q“ Apdovanojimai. „The Kooks“ tampa geriausi 2006 metų debiutantai.
  2. MTV EMA „The Kooks“ laimi „Best UK and Ireland Act“ apdovanojimą.

Naujasis „The Kooks“ albumas pavadinimu „Konk“ išleistas 2008 metais. Nepaisant debiuto britų topų viršūnėse, antrasis grupės albumas „Konk“ nesugebėjo pakartoti savo pirmtako sėkmės. Debiutinis „The Kooks“ diskas „Inside In/Inside Out“ tapo tikru atradimu, o jo pardavimai viršijo 2 milijonus kopijų.

Singlai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Daina JK Singlų Tope JK Klausomiausių Dainų Tope Albumas
2005 Eddie's Gun #35 - Inside In/Inside Out
Sofa Song #28 -
2006 You Don't Love Me #12 -
Naïve #5 #2
She Moves in Her Own Way #7 #8
Ooh La #20 #20
2008 Gap - - Konk
Do You Wanna - -

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]