Pereiti prie turinio

Taupomoji sąskaita

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Taupomoji sąskaita – patogi investavimo priemonė skirta taupymui. Už kliento įneštą pinigų sumą bankas moka palūkanas. Svarbu atsižvelgti į palūkanų dydį – taupymas tokiu būdu apsimoka, jei gaunamos metinė palūkanų norma procentais yra didesnės nei tuo metu šalyje esanti infliacija. Paprastai bankuose išskiriamos taupomosios ir einamosios sąskaitos.

Taupomoji sąskaitos ir indėlio palyginimas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Taupomoji sąskaita skiriasi nuo įprastinio terminuoto indėlio, nes banko ar kredito unijos klientai gali patys nuspręsti, kiek pinigų ir kokį laiko tarpą taupyti, kada papildyti sąskaitą ar pasinaudoti savo santaupomis. Taupomąją sąskaitą, skirtingai nei indėlį, galima papildyti kada tik klientas pageidauja. Palūkanos tuomet kitą sutartą periodą (mėnesį, savaitę) skaičiuojamas nuo naujosios sumos. Uždarant taupomąją sąskaitą, klientui sumokamos visos iki uždarymo dienos sukauptos palūkanos kartu su įnešta į sąskaitą suma. Visgi, taupomosios sąskaitos palūkanų dydis niekada neprilygs terminuoto indėlio palūkanų dydžiui, nes bankai pastarosiomis lėšomis (terminuotais indėliais) gali disponuoti daug paprasčiau ir plačiau, nebijodami, kad apyvartinės lėšos bus atsiimtos indėlininko.

Taupomosios sąskaitos su kortele

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kai kurie Lietuvos bankai siūlo ir naują paslaugą – taupomąją sąskaitą su mokėjimo kortele. Naudotis sukauptomis lėšomis banko klientai gali bet kuriuo metu – taupymo sąskaitos kortele mokėdami už pirkinius parduotuvėse, atlikdami operacijas internetu, naudodamiesi bankų bankomatais. Skirtingai nei už paprastose kortelėse esančius pinigus, už taupomosios sąskaitos kortelės pinigų kiekį mokamos palūkanos.