Tarptautinė futbolo asociacijų valdyba

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
International Football Association Board
Įkurta 1886 m.
Nariai Anglija The FA
Škotija SFA
Velsas FAW
Šiaurės Airija IFA
FIFA.svg FIFA

International Football Association Board (IFAB[1]) yra institucija nustatanti futbolo taisykles.

Veikimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

IFAB sudaryta iš Jungtinėje Karalystėje esančių futbolo asociacijų, tokių kaip Anglijos Futbolo Asociacija, Škotijos futbolo asociacija, Velso futbolo asociacija, Šiaurės Airijos futbolo asociacija ir Tarptautinės Futbolo Asociacijų Federacijos (FIFA). Kiekviena JK asociacija turi vieną balsą, tuo tarpu FIFA keturis. Kiekvienam taisyklių sprendimui turi būt skiriami šeši balsai, tai yra reikalinga kiekvienam IFAB sprendimui. FIFA negali nuspręst viena naujų taisyklių sprendimui, turi būt bent dviejų JK asociacijų pritarimas.

IFAB susitikimai vyksta du kart per metus. Vienas galimam futbolo taisyklių pakeitimui, kitas vidaus reikalų. Pirmas posėdis vadinamas kasmetinis visuotinis susirinkimas vykstantis vasario arba kovo mėnesiais. Kasmetinis reikalų susirinkimas vyksta tarp rugsėjo ir spalio mėnesių.[2]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

XIX amžiaus 8-ajame dešimtmetyje futbolo taisyklės buvo nustatytos pagal standartą, bet JK futbolo federacijos turėjo šiek tiek kitokias taisykles. Tai iškeldavo problemas tarptautinėse varžybose ir būdavo susitariama žaist pagal šeimininkaujančios komandos „namų“ taisykles. Tai buvo neidealu kiekvienam ir šiam reikalui keturios JK futbolo asociacijos susitiko 1882 m. gruodžio 6 d. Mančesteryje susitarti dėl ketvirtos bendros taisyklės, kuri būtu taikoma JK asociacijų futbolo rinktinėms. Konferencija sukūrė pirmas tarptautines varžybas British Home Championship ir pasiūlė įkurti organizacija reguliuojančią visos Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje futbolo taisykles.

Tarptautinė Futbolo Asociacijų Federacija (FIFA) buvo įkurta 1904 m. Paryžiuje ir viešai pareiškė kad prisidės prie futbolo taisyklių kurimo. FIFA 1913 m. tapo IFAB nare ir turėjo tik du balsus, tiek pat kiek ir JK asociacijos. 1958 m. IFAB sutiko su dabartine balsavimų sistema. Kiekvienas JK futbolo asociacijos narys turi vieną balsą, FIFA keturis ir šeši balsai reikalingi pakeist sutartas taisykles.

Narių emblemos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]