Taikomoji programinė įranga

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Straipsnis turėtų prasidėti aiškiu apibrėžimu.
Jei galite, apibrėžkite straipsnio dalyką, pagrindinę sąvoką.
LibreOffice Writer

Taikomoji programinė įranga (taikomoji programa arba kompiuterinė programa, programa) Programinė įranga tai kompiuterio vykdomų instrukcijų seka, skirta tam tikriems veiksmams atlikti. Dažniausiai tokia įranga parašoma naudojant programavimo kalbas, o vėliau kompiliuojant ar interpretuojant parašytą kodą. Klasifikuojant programinę įrangą, pirmiausia ją galima suskirstyti į dvi grupes: sisteminę (bendrąją) ir taikomąją., terminai dažniausiai vartojami kaip sinonimai, neatsižvelgiant į programinės įrangos klasifikaciją. Taikomosios programos skirtos atlikti tam tikras funkcijas vartotojams (paprastiems vartotojams, ne IT profesionalams).

Tipiški taikomųjų programų pavyzdžiai yra:

Tam tikrai sričiai taikytinos programos, turinčios bendrų savybių, dažnai apibrėžiamos programų paketu (pvz., MS Office programų paketas).

Taikomųjų programų terminas naudojamas siekiant atskirti atitinkamą programų grupę nuo sisteminių programų, tokių kaip operacinės sistemos, tvarkyklės, kompiliatoriai ir pan., kurios skirtos paties kompiuterio ir taikomųjų programų veikimui užtikrinti.

Kai kuriose integruotose sistemose gali būti sudėtinga ar net neįmanoma atskirti sisteminę ir taikomąją programinę įrangą, pvz., videomagnetofonuose ir mikrobanginėse krosnelėse naudojama programinė įranga.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]