Supertaurė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Super Bowl

Supertaurės rungtynių emblema

Pirmos rungtynės 1967 m.
Žemynas JAV (NFL)
Dalyvių skaičius 2
Dabartiniai čempionai Kansas City Chiefs (2020 m.)
Oficiali svetainė nfl.com/super-bowl

Supertaurė (angl. Super Bowl) – kasmetinės Nacionalinės futbolo lygos atkrentamųjų varžybų finalo rungtynės. Pirmosios tokios rungtynės buvo sužaistos 1967 m.

Tokia taurė buvo sugalvota pagal Nacionalinės ir Amerikos futbolo lygų susijungimo 1970 m. susitarimą. Po susijungimo lygos įvardintos kaip konferencijos ir finale susitinka abu čempionai.

Daugiausiai šiame finale yra laimėjusi „Pittsburgh Steelers“ komanda – 6 kartus. Supertaurės finalas, vykstantis sekmadieniais, laikomas neoficialia nacionaline JAV švente – skaičiuojama, kad šią dieną amerikiečiai suvartoja daugiausiai maisto po Padėkos dienos. Taip pat Supertaurės rungtynės dažniausiai būna žiūrimiausia TV transliacija šalyje. 2014 m. finalas tapo žiūrimiausia laida Amerikoje per visą istorija, sutraukusi 111,5 milijono žiūrovų. Taip pat Supertaurės rungtynės yra antros pagal žiūrimumą visame pasaulyje – jos nusileidžia tik UEFA Čempionų lygai.[1]

Dėl didelio žiūrovų skaičiaus, Supertaurės rungtynių laikas yra vienas brangiausių reklamos užsakovams. To pasekoje tapo aptarinėjamos ne tik pačios rungtynės, bet ir reklamos jų metu.[2] Prieš šias rungtynes ar jų pertraukos metu įprasta pasirodyti įvairiems muzikos atlikėjams. Tai yra padarę tokie atlikėjai kaip Michael Jackson, Madonna, Prince, The Rolling Stones, The Who, Whitney Houston ir kt.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]