Pereiti prie turinio

Sujungimo išimtis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Sujungimo išimtis (angl linking exception) – papildomas leidimas, kurį kai kada suteikia GPL licenciją turinčios laisvosios programinės įrangos bibliotekų autoriai.

Ši išimtis suteikia teisę jungti biblioteką su kitais moduliais (gaunant vykdomą kodą) nepriklausomai nuo šių modulių licencijų ir platinti savo darbo rezultatą laisvai pasirenkamomis sąlygomis. Kitaip tariant, biblioteką galima naudoti ir uždaro, ir atviro kodo projektuose. Bet kuris asmuo gali išimties sakinį iš savo kopijos pašalinti ir toliau naudoti programą kaip turinčią vien GPL licenziją.

GPL programos su sujungimo išimtimi keitimo, platinimo ir naudojimo sąlygos nedaug skiriasi nuo programos, turinčios LGPL licenziją. Pagrindinis skirtumas – sujungimo išimtis nereikalauja palikti vartotojui leidimą pačiam aiškintis kaip veikia uždaro kodo programa ir savo darbo vietoje (neplatinant) naudoti pakeistas šios programos versijas.

Sujungimo išimtis paprastai taikoma ypatingais atvejais, kuomet konkuruojanti nelaisva biblioteka ne tik siūloma nemokamai, bet ir atveriamas jos išeities kodas (tačiau vis dar draudžiama jį keisti). Šią išimtį turi GNU Classpath projektas.

Išimties tekstą galima rasti angliškoje Vikipedijos versijoje.